Sypialnia to miejsce w którym, chcąc nie chcąc, spędzamy niemal jedną trzecią swojego życia. A skoro sen codziennie kradnie nam trzecią część doby, warto zadbać, by odbywał się w jak najprzyjemniejszych warunkach i by pobudka dostarczała nam przyjemnych wrażeń. Nie wystarczy wygodne łóżko, dobrany materac i poduszka. Ponieważ klimat wnętrz, ich kolorystyka i wystrój również oddziałuje na nasz nastrój, odpowiednie urządzenie sypialni staje się priorytetem dla osób, którym zależy na dobrym początku każdego ich poranka.

Wybór stylu

Pierwszym krokiem przed zmianami w sypialni powinno być odpowiedzenie sobie na pytanie – czego właściwie od niej oczekujemy, co tak naprawdę się nam podoba? Czy zakochaliśmy się w pełnych jasnego drewna skandynawskich wnętrzach, czy chcemy, aby otaczała nas wyłącznie czysta, minimalistyczna biel, zarówno na meblach, jak i na pościeli, zasłonach i innych domowych tekstyliach? Czy podobają nam się nowoczesne sypialnie, czy wręcz przeciwnie – wolimy klasykę? Kiedy znamy już odpowiedź na to główne pytanie, szukamy inspiracji. Dziś pod lupę weźmiemy tylko jeden z wspomnianych kierunków w wystrój wnętrz – nowoczesne sypialnie.

nowoczesne sypialnieNa czasie i minimalistycznie

Z czym kojarzy się nowoczesność? Obecnie chyba z brakiem przesady w dekoracji, w umiłowaniu prostoty, jednak niezbyt surowej, a nastawionej głównie na funkcjonalność, wygodę i wysoką jakość, co w przypadku mebli oznacza przede wszystkim trwałość. Nowoczesne meble do sypialni są często wielofunkcyjne, posiadają przemyślane schowki, skrytki, możliwość rozkładania czy przechowywania i transportowania w niekłopotliwy sposób – wszystko zależy od ich rodzaju. Modne są także połyskujące wykończenia, które pełnią rolę całej ozdoby takiego mebla. Niepotrzebne są wówczas żywe kolory czy bogate desenie – subtelny połysk jest wszystkim, czego potrzeba by podkreślić piękno dobrze wykonanego mebla. Oprócz tradycyjnych łóżek i szaf czy toaletek, nowoczesne sypialnie wyposaża się także w inne meble, takie jak podnóżki, niewielkie kanapy czy szezlongi. Sypialnia staje się miejscem, w którym można nie tylko udać się na sen, ale także po to, by w spokoju poczytać książkę, czy uciąć sobie krótszą drzemkę, bez odkrywania pościeli.

Najważniejszą z zasad, którą należy kierować się przy urządzaniu nowoczesnej sypialni jest jednak funkcjonalność i możliwość spełnienia pokładanych w meblach oczekiwań. Sypialnie mają być miejscami ultrawygodnymi, a po przekroczeniu ich progu mamy czuć, że właśnie wkroczyliśmy w strefę relaksu.