Kupiłeś właśnie mieszkanie, więc szukasz pomysłów na aranżację wnętrz? Wiesz tylko, że ma być funkcjonalnie oraz współcześnie, lecz brakuje Ci inspiracji? Na dobry początek powinieneś zająć się pomieszczeniem, które kojarzyć Ci się będzie z przestrzenią relaksu. Zatem jaki meble łazienkowe wybrać?

 

Lata sześćdziesiąte

Indywidualizm i elegancja zaklęte w sentymencie do lat sześćdziesiątych? Czemu nie! Świetnym przykładem połączenia vintage oraz nowoczesności jest projekt Op-arty. To zestaw idealny dla osób, które lubią bawić się stylami i nie boją się nutki zabawy. Nostalgiczny klimat budują widoczne słoje w drewnopodobnym dekorze mebli utrzymane w tonacji ciepłego brązu. Nie bez znaczenia są także przymocowane skośnie, a więc i mocno wyeksponowane nóżki, dostępne w kontrastowych barwach. Meble te będą dobrze wyróżniać się na tle jasnej ściany – połyskującej w odcieniu kości słoniowej lub matowej w kolorze szarego kamienia.  Nowoczesne meble łazienkowe to recepta na niebanalną, ale i przytulną łazienkę.

 

Klasyczna biel

Klasyczna biel powiększy niejedno małe pomieszczenie, wizualnie sprawiając także, że wyda się ono bardziej rozświetlone. Jednak zamiast sięgać po ostro zakończone, geometryczne kubiki, polecamy, by przyjrzeć się tym meblom, które mają łagodne, niebanalne wykończenia. Sprawią one, że łazienka wyda się bardziej przytulna, a mniej surowa. Zarzuty o szpitalnej bieli będą musiały schować się do… szafki z dekoracyjnym frezem, który dodaje dodatkowej trójwymiarowości wszystkim meblom z projektu Alesia. Prostokątne, wysokie i grube nóżki dopełniają tego uporządkowanego wrażenia. Do tego wielość systemów z różnym układem drzwiczek czy szuflad pozwoli zbudować wnętrze dopasowane na wymiar, lecz nie przeładowane zbyt dużą ilością mebli. Szerokie, wąskie, podwójne, potrójne – wybierzcie sami!

 

Ciemny minimalizm

W pomieszczeniach o każdej wielkości można zaszaleć z ciemnymi kolorami. Jednak by nie wydały się one zbyt przytłaczające, pamiętać trzeba o złotej zasadzie kontrastu. Jeśli stawiasz na granitowe meble, nie powinny one znajdować się na podobnym, niejasnym tle. W ten sposób zgubi się i wyposażenie łazienki, i cały jej styl. Ważne jest także dobre oświetlenie. Świetnie sprawdzą się paski ledowe wokół lustra czy szafek, nadając całości pomieszczenia lżejszego klimatu. Co zrobić, żeby jednak nasza minimalistyczna łazienka była wyjątkowa, inna niż wszystkie? Na pomoc przychodzi nam seria Murcia. Zamiast za tradycyjne uchwyty, złapiemy za linię w kształcie delikatnej fali! Ten jeden mały detal nada Twojej łazience indywidualnego charakteru i pozwoli wyobraźni odpłynąć.

Retro, klasyka czy minimalizm – to inspiracje, za którymi warto podążyć, by Twoja łazienka wyróżniała się na tle innych. Istotnym jest więc, by nasza wizja była spójna. Poza wyborem mebli, płytek czy oświetlenia, ważne będą także dodatki, które dopełnią wnętrza. Nie bój się więc postawić na kolorową mydelniczkę, wzorzyste ręczniki czy pachnące świeczki porozstawiane w każdym rogu. W końcu to Twoja prywatna strefa relaksu!