W dzisiejszych czasach eleganckie zegarki są nie tylko urządzeniami do mierzenia czasu. Dla wielu osób modny i stylowy Gucci zegarek damski może być doskonałym uzupełnieniem stylizacji. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na co zwrócić szczególną uwagę wybierając nowy zegarek tak, aby pasował on idealnie nie tylko do stroju, ale również do naszej osobowości.

Jakie są trendy zegarkowe

W dzisiejszych czasach należy unikać malutkich zegarków, które jeszcze kilka lat temu noszone były na cienkich paskach. Obecnie zegarki muszą być bardzo widoczne. Warto postawić na bardziej odważne modele, dzięki którym będzie można zrobić naprawdę duże wrażenie. Po bardzo długiej przerwie do mody powracają złote zegarki Gucci, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. Kobiety, które preferują minimalizm powinny wybrać Gucci zegarek damski na nieco grubszej bransolecie.

Mechanizm zegarka ma znaczenie

Jak łatwo się domyśleć wybierając nowy Gucci zegarek damski warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę, jakość wykonania i design, ale również na mechanizm, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę, a wiele kobiet całkowicie o nim zapomina. Na półkach sklepowych można znaleźć zegarki z mechanizmami klasycznymi, które nakręca się ręcznie. W najnowszych zegarkach marki Gucci mechanizm ten jest jednak bardzo rzadko stosowany. Zdecydowanie częściej można z kolei spotkać mechanizmy automatyczne, które nakręca się dzięki ruchom ręki. Warto wspomnieć o tym, że to właśnie mechanizmy automatyczne umieszczane są najczęściej w kopertach bardzo drogich zegarków. Wielu producentów oferuje także mechanizmy kwarcowe, które pracują oczywiście na zwykłej baterii.

Jaki model wybrać

Jeżeli chodzi o Gucci zegarek damski to w pierwszej kolejności warto sprawdzić modele G-Gucci, których koperta doskonale odzwierciedla kształt litery „G”. Godne uwagi są także zegarki Gucci Twirl, które charakteryzują się szeroką bransoletką. Modele te pasować będą praktycznie do każdej stylizacji fashion. Młodsze kobiety mogą postawić na zegarki Diamantissima albo G-Timeless.