Aby zaznaczyć wprowadzenie na rynek nowej serii płyt indukcyjnych SmartCook, Whirlpool opublikował wyniki międzynarodowego badania, które rysują obraz rosnącego fenomenu „maksymalizacji stylu życia”. W odpowiedzi na codzienny stres, konsumenci coraz więcej wagi przykładają do tego, by wygospodarować więcej czasu na cieszenie się chwilą. Coraz mocniej liczy się dla nich tu i teraz.

Aby przekonać się, jakie nastawienie do jedzenia i gotowania mają współcześni ludzie, Whirlpool przeprowadził ankietę wśród gotujących mieszkańców Włoch (Mediolan i Neapol), Francji (Paryż i Lyon), Wielkiej Brytanii (Londyn i Birmingham) i Polski (Warszawa i Katowice).

Badanie pokazuje, że w ciągu ostatnich lat jedzenie zaczęło być postrzegane jako jeden z elementów istotnie wpływających na standard naszego życia. Ta zmiana być może ma częściowo związek z trudniejszymi warunkami ekonomicznymi. Nie bez znaczenia w tym trendzie jest także rosnąca popularność szefów kuchni, z których wielu stało się celebrytami. W dzisiejszych czasach to, jak gotujemy i jemy oraz jakich używamy składników coraz częściej staje się sposobem na wyrażenie tego, kim jesteśmy. Jedzenie nie jest tylko czymś, czego potrzebujemy, by przeżyć, to dziedzina przyjemności, obszar do eksperymentów i odkryć.

Jedzenie to przyjemność

We wszystkich krajach biorących udział w ankiecie gotowanie jest postrzegane jako sposób wyrażania siebie. Z przygotowanych potraw można być dumnym, a dla wielu prace wykonywane w kuchni to hobby. Osoby, które w gotowaniu widzą miejsce na kreatywność i dobrą zabawę, chętnie eksperymentują z przepisami, dodając składniki wedle własnego uznania, mieszają różne smaki, wymyślają nowe przepisy.

Tradycja kontra nowinki

Przedstawiciele niektórych krajów, np. Włoch i Francji, podkreślają silne przywiązanie do regionalnej, tradycyjnej kuchni. Jednocześnie tu również przedostają się nowe trendy. Widać wpływy kuchni azjatyckiej czy afrykańskiej. Przyrządzając w domu posiłki, chętnie dodajemy obcą przyprawę. Często też eksperymentujemy z tradycyjnymi przepisami, robiąc na przykład wegetariańską lasagne.

Jedzenie to wyraz zdrowszego odżywiania

Przygotowywane posiłki nie tylko mają wzbogacać nasz styl życia. To, jak gotujemy, jest również świadomym wyborem, uwzględniającym aspekty prozdrowotne. Staranniej dobieramy składniki, wertujemy przepisy, dostosowujemy odpowiednio sposób przygotowania. W niektórych krajach nacisk na prowadzenie zdrowszego stylu życia jest priorytetem. Ludzie starają się jeść domowe jedzenie, pamiętają o dziennej porcji warzyw i owoców. Wyrażają też chęć ograniczenia spożycia smażonych potraw. Dużą popularnością zyskało natomiast gotowanie na parze.

Płyty indukcyjne Whirlpool SmartCook – pozwalają cieszyć się wybranym stylem życia

Nowa seria płyt indukcyjnych Whirlpool SmartCook jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają sposobów na zmaksymalizowanie swojego stylu życia. Spełnią oczekiwania klientów o najróżniejszych potrzebach.

Płyty indukcyjne SmartCook wyposażone są w technologię, która zawiera szeroką gamę zaprogramowanych wstępnie przepisów, co umożliwia wsparcie w procesie gotowania. Dzięki temu przygotowanie smacznych dań staje się niezwykle proste. Wbudowany poradnik kulinarny jest idealny dla tych, którym zależy na osiągnięciu jak najlepszych rezultatów przy minimalnym wysiłku. Płyty indukcyjne SmartCook nie tylko oszczędzają czas i energię, ale też pozwalają skoncentrować się na efektach – smakowych, estetycznych i odżywczych. Cechuje je intuicyjny system sterowania, który poprowadzi użytkownika krok po kroku do przyrządzenia smacznego posiłku. Nowoczesna technologia z pewnością zadowoli osoby aktywne, których często nie ma w domu.

Płyty wyposażone są w programy SmartSense i czujniki temperatury, które pomagają precyzyjnie monitorować proces gotowania. Ich obsługa jest bardzo intuicyjna. Osobom przygotowującym wymyślne posiłki ułatwi zadanie i podczas gotowania zaproponuje różne nowości,  pomagając wyzwolić jeszcze większą kreatywność w kuchni.

Elegancki, najwyższej klasy styl wyróżnia dotykowy panel sterowania i różnorodna strefa FlexiFull. Ta funkcja wykorzystuje osiem cewek grzewczych, które tworzą swobodną przestrzeń do gotowania, w zależności od rozmiaru garnków i ich ułożenia na płycie. Możesz umieścić na niej naczynia o różnej wielkości czy kształcie i być pewien, że rezultaty będą znakomite.

Płyty SmartCook to również idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią piękny wygląd sprzętów kuchennych i jednocześnie nie znoszą ich bezustannego czyszczenia. Powierzchnię urządzeń pokrywa specjalna powłoka iXelium, która chroni ją przed plamami i zadrapaniami. Aby usunąć resztki żywności czy jakiekolwiek zabrudzenia, wystarczy ściereczka nasączona ciepłą wodą.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, płyty indukcyjne SmartCook pozwalają użytkownikom zyskać więcej czasu – zarówno na to, by cieszyć się gotowaniem, jak i poświęcić go na inne przyjemności.

O ankiecie jakościowej:

Whirlpool przeprowadził ankiety jakościowe w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i w Polsce w lutym 2016 roku. Mężczyźni i kobiety w wieku od 25 do 50 lat byli pytani we własnych domach. Ośrodek badawczy: People – partner naukowy, Włochy.