Przy wyborze mebli do kuchni (zobacz), musimy najpierw skoncentrować się na możliwościach jakie daje nam pomieszczenie. Jak by piękna nie była kuchnia, to musi przede wszystkim być funkcjonalna i wygodna. Meble kuchenne kupuje się na dłuższy czas, więc do ich wyboru należy podchodzić bardzo ostrożnie.     old-dolls-house-166024_1280                                        

Wielu właścicielom mieszkań trudno jest określić, co będzie najlepszym wyborem – kuchnia gotowa czy robiona na zamówienie. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od kilku czynników: przeznaczonego budżetu na meble, cech pomieszczenia i używanych materiałów.

Rozważymy plusy i minusy obu opcji

Cena kuchni opiera się głównie na używanych materiałach. Na przykład, standardowe modele są tańsze niż ekskluzywne. Aby utworzyć niestandardową kuchnię potrzebny jest specjalny projekt. To pociąga za sobą dodatkowe koszty. Gotowe kuchnie także różnią się ceną. Najprostsze ekonomiczne kuchnie można znaleźć w wielu sklepach meblowych. Zazwyczaj jakość tych modeli nie jest doskonała, korzysta się tu z najtańszych materiałów i dobór kolorów jest ograniczony.

Niska cena składa się z dużej liczby standardowych zestawów mebli kuchennych, najprostszych materiałów i zakupu hurtowego. W wielu sklepach można znaleźć gotowe zestawy kuchenne o wysokich cenach. Na takie kwoty składa się użycie drogich materiałów, oryginalne wzornictwo i marki firm zagranicznych. Gotowe kuchnie robi się na bazie ogólnych norm i zasad, w związku z tym komuś pasują idealnie, a komuś w ogóle. Jeśli decyzja zapadła na gotowej kuchni – nie trzeba będzie tracić czasu na planowanie i projektowanie. Wszystkie standardowe niuanse w takiej kuchni są wliczone w cenę. Kupując gotowca można spotkać się z ograniczeniem przy wyborze kolorów i wzorów, jak również standardowych rozmiarów szafek i półek. Jeśli będzie to kuchnia modułowa, którą można będzie zebrać wzorując się na instrukcję, można natknąć się na wąski wybór elementów. Kuchnie na zamówienie dają więcej miejsca dla wyobraźni. W tym przypadku wszystkie niuanse położenia półek i szafek będą brane pod uwagę. W sklepach meblowych zawsze można znaleźć projektantów, którzy będą mogli stworzyć projekt kuchni, biorąc pod uwagę wszystkie życzenia klienta. W takiej kuchni będą przestrzegane wszystkie standardowe wymagania i preferencje.

Różnica jak zwykle, tylko finansowa, chcesz mieć swoja kuchnię płać więcej, narzucona z góry będzie tańsza, wybór należy wyłącznie do Ciebie, ale pamiętaj ważna jest funkcjonalność i w każdej z tych dwóch opcji trzeba ją znaleźć.