Ładny wygląd recepcji hotelowej jest niezwykle ważny – od pierwszego wrażenia, jakie wywrze na potencjalnych gościach pomieszczenie, zależy, czy będą zainteresowani wynajęciem pokoju. Najważniejszym elementem są meble, które mają nie tylko pięknie się prezentować, ale również być funkcjonalne.

Lada recepcyjna

Niewątpliwie jest to najważniejszy mebel, który musi znajdować się w recepcji i bardzo często postrzegana jest jako wizytówka całego hotelu. Przede wszystkim powinna być ona dostosowana do rozmiarów pomieszczenia i większość producentów wykonują ja na wymiar, zgodnie z życzeniem klienta. Pozostawia to spore pole do popisu – można jak najbardziej dostosować materiał i kolor lady do swoich wymagań i wystroju całego wnętrza. Dobrze jest postawić na dużą ladę recepcyjną np. z Duncan, ponieważ znajdować się będzie na niej sporo rzeczy, jak sprzęt komputerowy, niezbędny do pracy czy elementy dekoracyjne. Dobrze więc, aby podzielona była na dwie części: tę, służącą do pracy oraz tę przeznaczoną do obsługi gości. Warto przy tym pomyśleć również o osobach niepełnosprawnych. Ważne również jest, żeby lada recepcyjna tworzyła harmonijną całość z resztą znajdujących się w pomieszczeniu mebli.

Szafki na dokumenty

Szafki do przechowywania dokumentów są konieczne w recepcji hotelowej. Dzięki nim wszystkie niezbędne dokumenty będą się znajdowały w jednym miejscu, poukładane i posortowane. Warto zadbać o odpowiednie segregatory i pudełka, do których będzie można je poukładać. Dzięki szafom zniknie problem poszukiwania pożądanego dokumentu w wielu różnych miejscach, co jest nie tylko niewygodne dla pracowników, ale również odbierane jako nieprofesjonalne przez gości.

Sofa i stolik

W recepcji koniecznie musi się znaleźć miejsce na stolik kawowy i wygodną sofę. Czekający na przyjęcie goście hotelowi będą mogli usiąść na wygodnej kanapie i w spokoju poczytać gazetę. Ważne, żeby zarówno sofa, jak i stolik, pasowały do reszty znajdujących się w pomieszczeniu mebli i były dobrej jakości. Dzięki temu goście już od samego początku poczują się w hotelu komfortowo.