Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Technistone wzbogaciła linię konglomeratów Starlight Collection o cztery nowe kolory, inspirowane najpopularniejszymi gatunkami kawy, takimi jak: Latte, Mocca, Frappe i Corto. Najnowsze produkty, podobnie jak wszystkie materiały z linii Starlight, wyróżniają się migotliwą powierzchnią, wzbogaconą drobinkami kwarcu oraz kawałkami szkła i zwierciadeł. 

Kawa to napój znany i lubiany na całym świecie. Zróżnicowanie jej kolorów, aromatów, a nawet struktur i konsystencji uwidocznione zostało w czterech nowych wybarwieniach linii Starlight Coffee Collection, które podobnie jak wszystkie produkty z kolekcji posiadają wyjątkową strukturę, zawierającą kryształki kwarcu, drobiny szkła i zwierciadeł. Dzięki temu ich powierzchnia pod wpływem światła zamienia się w migotliwą, roziskrzoną płaszczyznę, wnoszącą do każdej aranżacji nutkę efektownego stylu glamour. Produkty Technistone świetnie sprawdzają się nie tylko jako blaty kuchenne, ale także w formie eleganckich posadzek, okładzin ściennych a także materiału do budowy schodów.

A jaką Ty lubisz kawę?

Tak jak każdy rodzaj kawy cechuje się wyjątkowym smakiem i kolorem, tak poszczególne odcienie powierzchni konglomeratowych z linii Starlight Coffee Collection charakteryzują się oryginalnym i jedynym w swoim rodzaju designem. Miłośnikom subtelnych aranżacji z całą pewnością do gustu przypadnie powierzchnia w kolorze Starlight Latte. Ten kremowy odcień przywodzi na myśl bardzo delikatną kawę, w której nad głęboko brązowym odcieniem espresso dominują subtelne mleczne i śmietankowe tony. Nieco ciemniejsza propozycja, Starlight Mocca, nawiązuje do kawy Mokka, której słodyczy dodaje deserowa lub mleczna czekolada, czasem także cynamon. Smakowite dodatki odzwierciedlone zostały w barwie tego konglomeratu, wyróżniającego się ciepłym, karmelowym odcieniem, nadającym przestrzeni przytulny, pogodny charakter. Kolejną unikalną propozycją jest Starlight Frappe. Jej dominującym odcieniem jest lekka szarość z łagodną domieszką chłodnego beżu. Poprzez nagromadzenie na powierzchni drobinek szkła i kwarcu, materiał ten nawiązuje do skruszonego lodu, bez którego klasyczna kawa frappe nie mogłaby istnieć. Ostatnią nowością, a zarazem najciemniejszą propozycją z kolekcji Starlight Coffee jest Starlight Corto – powierzchnia konglomeratowa, która podobnie jak skondensowane, mocne espresso charakteryzuje się energetyzującą, głęboką i bardzo intensywną barwą.

Aromatyczne inspiracje

Zróżnicowane tonacje brązów w propozycjach z kolekcji Starlight Coffee pozwalają na wykorzystanie produktów  w przestrzeniach zaaranżowanych w różnych stylach. Kremowa powierzchnia Starlight Latte idealnie odnajdzie się w spokojnych wnętrzach, w których dominują stonowane i neutralne kolory. Materiał w tym odcieniu doda wnętrzu lekkości i świeżości. Starlight Mocca to doskonała propozycja do wnętrz klasycznych, w których pojawiają się drewniane meble. Gładka, połyskliwa powierzchnia w ciepłym odcieniu stworzy intrygujące i nieoczywiste połączenie z naturalnym, surowym materiałem o zróżnicowanej fakturze. Z kolei zestawienie błyszczącego konglomeratu z drewnem lakierowanym, zamieni przestrzeń w bardzo szykowną aranżację, utrzymaną w duchu glamour. Starlight Frappe cechujący się chłodną kolorystyką, idealnie zaprezentuje się w pomieszczeniach urządzonych w stylu industrialnym. Materiał ten doskonale współgra z surowymi elementami wyposażenia, takimi jak beton czy metal, tworząc nowoczesne, orzeźwiające wnętrze. Konglomerat nawiązujący wybarwieniem do mrożonej kawy, świetnie sprawdzi się również w minimalistycznych aranżacjach, w których dominuje chłodna biel. Ostatnia nowość Technistone, Starlight Corto, dedykowana jest eleganckim wnętrzom. Intensywna barwa konglomeratu doda aranżacji temperamentu i będzie stanowić efektowny, zdecydowany akcent w zestawieniu z jasnym tłem np. w postaci białych lub beżowych ścian, tworząc interesujący wizualnie kontrast kolorystyczny.

Tak jak miłośnicy kawy mogą wybierać spośród mocnych, subtelnych, wytrawnych lub słodkich jej odmian, tak amatorzy stylowych aranżacji mogą teraz zdecydować jaki charakter będzie miało ich wnętrze: delikatny niczym Latte, zdecydowany jak Corto, chłodny na wzór Frappe czy ciepły jak Mocca.

Orientacyjne ceny: od 800 netto/m²

Producent: Technistone a.s.

www.technistone.com

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.