W upalne, letnie dni marzymy o zimnych napojach i klimatyzowanych pomieszczeniach. Odrobinę przyjemnego chłodu i świeżości do kuchennych wnętrz pomogą wnieść blaty Starlight Frappe, które swoim misternym rysunkiem przywodzą na myśl kolor i konsystencję mrożonej kawy.

W gorące dni chętnie sięgamy po zimne napoje, które działają orzeźwiająco i dodają energii. Wśród nich znajduje się mrożona kawa, zwana popularnie Frappe. Inspirując się właśnie tym napojem firma Technistone stworzyła powierzchnie konglomeratowe Starlight Frappe. Wyróżniają się one chłodną, jasnoszarą kolorystyką oraz widocznymi drobinkami szkła i zwierciadeł, które przywodzą na myśl skruszony lód w mrożonej kawie. Blaty o unikatowej, połyskującej kolorystyce pozwolą wykreować atmosferę orzeźwienia i lekkości w nowoczesnych kuchennych wnętrzach.

Letnie inspiracje

Latem chętnie zmieniamy wystrój kuchni, aby wnieść do niej odrobinę wakacyjnej swobody. W tym sezonie wśród najczęściej wybieranych kolorów pojawiają się kojarzące się z niebem i morzem błękity, przywodzące na myśl letnie słońce jaskrawe żółcie, soczyste zielenie, a także wszelkiego rodzaju ciepłe akcenty kolorystyczne w odcieniach kwiatów. Żywe kolory wprowadzają do wnętrza pozytywną energię, jednak ich nadmiar może zaburzyć stylizację oraz sprawić, że stanie się ona zbyt intensywna. Idealnym sposobem na wyważenie akcentów kolorystycznych i stworzenie nowoczesnej, eleganckiej i lekkiej aranżacji z klasą jest wprowadzenie do kuchni lśniących powierzchni konglomeratowych w jasnoszarym odcieniu Starlight Frappe. Popielata barwa materiału rozświetlana jest dodatkowo dzięki drobinkom szkła i zwierciadeł, które połyskując w promieniach letniego słońca, tworzą migotliwą taflę. Gdy słońce zajdzie – blat zmienia się w elegancką, delikatną i stonowaną płaszczyznę. Możliwości projektowych z wykorzystaniem konglomeratu Technistone jest wiele – można z niego wykonać blaty robocze, fartuch kuchenny, a nawet podłogę. Jego chłodna tonacja będzie stanowić idealne tło dla mocnych elementów kolorystycznych, obniży temperaturę barwową wnętrza, a jednocześnie rozjaśni je. W kuchniach inspirowanych latem nie może zabraknąć też wazonów z kwiatami czy zwiewnych zasłonek, które podkreślą lekkość aranżacji i stanowić będą mocne akcenty kolorystyczne, dla których spokojny odcień konglomeratu będzie idealnym dopełnieniem.

 Powierzchnia o smaku Frappe

Powierzchnia konglomeratowa Starlight Frappe z linii Starlight Collection wyróżnia się wysokim połyskiem, dzięki czemu rozświetla wnętrze i podkreśla jego elegancki styl. Nawiązujące do mrożonej kawy Frappe jasnoszare wybarwienie kojarzy się z orzeźwieniem oraz lekkością. Zatopione w konglomeracie drobinki kwarcu, szkła i zwierciadeł nadają mu niepowtarzalny, olśniewający wygląd. Powierzchnia konglomeratowa Starlight Frappe idealnie sprawdzi się zwłaszcza w przestronnych, nowoczesnych kuchennych wnętrzach jako stylowe dopełnienie aranżacji. Oprócz unikatowych walorów estetycznych, płyty konglomeratowe Technistone posiadają także wiele zalet praktycznych. Materiał produkowany we włoskiej technologii Breton posiada wyjątkową odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Wykonywane z niego powierzchnie są bardzo spoiste i nie posiadają porów, dzięki czemu nie wchłaniają płynów, zabrudzeń ani zapachów. Ze względu na swoje antybakteryjne właściwości są idealnym wyborem do kuchennych zastosowań. Co istotne, konglomeraty kwarcowe z biegiem lat nie matowieją, nie odbarwiają się i nie zmieniają koloru, dlatego możemy być pewni, że ich wyjątkowy blask pozostanie z nami na lata.

 

Orientacyjne ceny: od 800 netto/m²

Producent: Technistone a.s.

www.technistone.com

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.