Czy aranżacja kuchni w stylu minimalistycznym musi być monotonna? Oczywiście, że nie! Wystarczy wprowadzić do niej wyrazisty akcent kolorystyczny. W tej roli doskonale sprawdzi się ciemnoszara powierzchnia konglomeratowa Brilliant Grey Technistone.

Nowoczesne aranżacje wnętrz udowadniają, że szarość nie jest ani nudna, ani smutna. Wprost przeciwnie – kolor ten zachwyca swoją stonowaną elegancją i wytwornością. Neutralny charakter tej barwy oraz przede wszystkim bogata paleta odcieni pozwala na wykorzystanie szarości w wielu sytuacjach projektowych. Niemniej, szary kolor wyjątkowo efektownie prezentuje się w minimalistycznych kuchniach jako stylowe przełamanie monochromatycznej bieli. Doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji może okazać się powierzchnia konglomeratowa firmy Technistone w odcieniu intensywnej szarości Brilliant Grey.

Kuchnia pełna blasku

Szarość od wielu sezonów pozostaje jednym z najchętniej wybieranych do aranżacji wnętrz kolorów, głownie ze względu na  mnogość odcieni, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie: poczynając od delikatnych popieli, przez stalowe srebrzystości aż po głębokie grafity. Dodatkowo szarość przybierać może ciepłe lub zimne tony, wpadać w zieleń, błękit lub brąz, a nawet zachwycać diamentowym blaskiem, tak jak w przypadku konglomeratu kwarcowego Brilliant Grey, wprowadzonego właśnie do oferty przez firmę Technistone. Produkt posiada intensywny, nasycony kolor, będący wyważonym połączeniem barwy wulkanicznego piachu z ledwie widocznymi kryształkami, które połyskują delikatnie w promieniach słońca. Olśniewający efekt jest wynikiem zastosowania unikalnej technologii łączenia kwarcytów z drobinkami szkła i zwierciadeł, które tworzą na powierzchni blatu delikatnie migoczącą taflę.

– Konglomeraty Technistone jako jedyne powstają w oparciu o włoską technologię Breton, która sprawia, że pozostają odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo dzięki niskiej porowatości nie wchłaniają wilgoci ani nieprzyjemnych zapachów. Ponadto odznaczają się antybakteryjnością oraz posiadają certyfikaty dopuszczające je do kontaktu z żywnością, co jest niezwykle ważne podczas przygotowywania posiłków. – wyjaśnia Krzysztof Piotrowski – przedstawiciel firmy Technistone na terenie Polski.

Nowy kolor – Brilliant Grey wszedł w skład uznanej na całym świecie kolekcji Starlight, zawierającej konglomeraty wyróżniające się zwierciadlaną strukturą oraz lustrzanym blaskiem.

Nowy wymiar czerni

Szarość jest kolorem szykownym, uniwersalnym i ponadczasowym, dlatego może z powodzeniem stanowić alternatywę dla zdecydowanej czerni. Jest od niej bardziej subtelna, jednak w dalszym ciągu stanowi zdecydowany kontrast dla chłodnej bieli. W minimalistycznych aranżacjach kuchennych ciemnoszara powierzchnia Brilliant Grey będzie doskonale komponować się z oszczędną całkowitą zabudową. Amatorzy totalnego efektu glamour mogą połączyć połyskującą powierzchnię konglomeratu z frontami szafek wykończonymi na wysoki połysk. Eleganckim zwieńczeniem stylizacji może być armatura oraz dodatki w kolorze chłodnego chromu. Sprawdzonym sposobem na ocieplenie takiej aranżacji jest drewno, które może wystąpić na przykład pod postacią wykorzystywanych codziennie przedmiotów, pełniących jednocześnie funkcję dekoracji: wyeksponowanych desek do krojenia, solniczki i pieprzniczki wykończonych drewnianą okleiną, a także mis, chlebaków, a nawet dekoracyjnych podkładek pod szklanki.

Szarość ma wiele twarzy i to od nas zależy którą z nich poznamy: łagodną – jasną i ciepłą, intrygującą – odważną i zdecydowaną, a może wyrafinowaną – srebrzystą i elegancką? Każda z nich ma swoje walory i każda z nich, odpowiednio dobrana, będzie wyjątkową ozdobą naszego wnętrza.

 

Orientacyjne ceny: od 800 netto/m²

Producent: Technistone a.s.

www.technistone.com

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.