Firma Hager wprowadziła na rynek rewolucyjne rozwiązanie konstrukcyjne osprzętu elektroinstalacyjnego, które pozwala na szybką zmianę wyglądu łączników i gniazdek bez potrzeby wymiany mechanizmu. One.platform to dla klientów maksymalna wolność wyboru, a dla wykonawców – swoboda planowania prac.

One.platform to pierwszy na rynku system opierający się na jednym mechanizmie gniazd i łączników, na które można nałożyć ramkę i klawisze z dowolnej serii osprzętu Berker by Hager. Dzięki takiemu rozwiązaniu inwestor indywidualny może zadecydować o kolorystyce i designie osprzętu w dowolnej chwili. Ponieważ komponenty systemu są sprzedawane oddzielnie, na etapie prac instalacyjnych wykonawca może zakupić sam mechanizm. Po zakończeniu prac może dokupić ramki i klawisze dostosowane do koloru ścian i pozostałych elementów dekoracji wnętrza. Co ważne, montaż i demontaż nakładki jest tak prosty, że nie wymaga pomocy specjalisty.

Wielka zmiana małym kosztem

W nowoczesnych wnętrzach często to detale decydują o ich atmosferze, dlatego inwestorzy indywidualni przywiązują coraz większą wagę do designu gniazd i łączników. One.platform to odpowiedź na nowe wyzwania rynku, gdyż daje nieograniczone możliwości dopasowania kolorystyki i faktury materiałów elementów zewnętrznych osprzętu, przy czym mechanizm pozostaje tylko jeden.

Użytkownik nie musi podejmować decyzji od razu. Dzięki one.platform w początkowym etapie inwestycji może założyć same mechanizmy, a po ostatecznym projekcie aranżacji wnętrza, dokonać wyboru serii i koloru – mówi Marcin Nawrocki, ekspert ds. osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Hager.

System one.platform daje wiele korzyści również w przypadku rearanżacji wnętrza. Mechanizm pozostaje w ścianie, więc użytkownik ponosi jedynie koszt elementów wierzchnich, które można wymienić samodzielnie, bez pomocy elektroinstalatora. System one.platform obejmuje większość serii wzorniczych Berker by Hager, w tym flagową serię B.Kwadrat, aksamitne w dotyku modele Berker Q.1 i Berker Q.3. Indywidualny projekt osprzętu można stworzyć za pomocą dostępnego na stronie internetowej www.hagerhome.pl Konfiguratora firmy Hager.

Wolność planowania

Wprowadzenie mechanizmów kompatybilnych z wszystkimi seriami wzorniczymi Berker by Hager oznacza również więcej korzyści dla instalatorów i dystrybutorów. Możliwość zamontowania elementów zewnętrznych w dowolnym czasie eliminuje ograniczenie, jakim do tej pory była decyzja inwestora. Mechanizm jest montowany zgodnie z zaplanowanym terminarzem prac, a klient może dobrać najlepiej dopasowaną serię w końcowej już fazie remontu, po pomalowaniu ścian. Ponieważ ramki i klawisze można zakupić dopiero w dniu ich montażu, nie ulegają one zabrudzeniu, zagubieniu czy nawet uszkodzeniu podczas prac budowlanych. Natomiast dla dystrybutorów wprowadzenie one.platform oznacza zmniejszenie stanów magazynowych przy jednoczesnym poszerzeniu oferty. Znika potrzeba zamawiania osobnych mechanizmów – teraz wystarczy posiadać jeden, nowy mechanizm – one.platform.

Więcej: https://www.youtube.com/watch?v=UPe5G7z5u7I

 

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.