W wystroju nie istnieje drobiazgów. Wszystko jest połączone, wszystko działa, aby osiągnąć maksymalny efekt i stworzyć jeden obraz. Równie ważna jest gama kolorów w pomieszczeniu. Jednymi z najważniejszych elementów są kolor i światło. Te dwa filary właśnie budują komfortowe wnętrze. Światło tworzy nastrój, z jego pomocą można wymusić grę kolorów. Ponadto, za pomocą dobrze dobranego oświetlenia można wizualnie zmienić wygląd przestrzeni.

Istnieje wiele cech lamp, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze. Ale jedną z najważniejszych, wraz z odtwarzaniem kolorów jest temperatura barwy, która rzeczywiście opisuje barwę emitowanego światła żarówki. Światło można podzielić na ciepłe i zimne. Ciepłe światło – jest białe z żółtym odcieniem, charakteryzuje się go w temperaturze poniżej 3500 ° C. Na emitujące zimne światło (czyli białe z odcieniami niebieskiego), przypada temperatura barwowa 3500 ° C-5000 ° C. Jeśli temperatura barwowa lampy jest większa niż 5000 ° C, to jest to tak zwane światło fluorescencyjne.

Ludzkie oko postrzega światło w różnych temperaturach na różne sposoby. Ciepłe światło jest zbliżone do światła porannego lub wieczornego słońca, dlatego jest najbardziej korzystne dla ludzkiego biorytmu. Takie światło charakteryzuje temperaturę barwową 3000 ° C – 3400 ° C. Lampy z takimi cechami są dobre dla używania w domu. Zimne światło o wysokiej temperaturze barwowej, odpowiednie jest do wykorzystania w pomieszczeniach handlowych, biurach, urzędach. One pobudzają osoby do aktywności. Światło fluorescencyjne o temperaturze ponad 5000 ° C wykorzystuje się rzadko.

Obecnie opracowano specjalny stół kolorystyczny, za pomocą którego łatwo jest zobaczyć, jak jeden lub drugi kolor z ciepłym i zimnym światłem zmienia oświetlenie. Tak więc, w ciepłym świetle żółty kolor staje się cieplejszy i bardziej miękki, intensywne kolory rozmazują się do łagodnych pastelowych. Przy zimnym świetle żółte światło staje się blade i szare jak ukryte we mgle. Kolor zielony, przy ciepłym świetle staje się łagodnym jasnozielonym kolorem, a zimne światło przez niebieskawe odcienie, nadaje zielonemu kolor morskiej fali i staje się bardziej przejrzysty, słabszy.

Wystarczy, aby podłożyć pod różne światło wzorzec płytki, tapety lub tkaniny, aby wybrać najbardziej odpowiedni kolor dla oświetlenia wnętrz

Jest to niemożliwe, aby wyobrazić sobie dom, które byłby w stanie korzystać całkowicie z naturalnego światła. Oświetlenie jest integralną częścią idealnego wnętrza (np. sypialni).