Nowa marka MONOLITH to odpowiedź Grupy Tubądzin na światowe trendy w zakresie designu. Płyty wielkoformatowe, dzięki swym rozmiarom, sięgającym nawet 120×240 cm, zmieniają tradycyjne myślenie o wzornictwie. To produkt, który stwarza szereg możliwości aranżacji wyjątkowych przestrzeni. Od pomieszczeń, przez ciągi komunikacyjne, aż po elewacje budynków.

MONOLITH to pierwsze płyty wielkoformatowe produkowane w Polsce przy zastosowaniu najnowocześniejszej technologii Continua+. Umożliwia ona produkcję płyt o najwyższych parametrach technicznych. Stąd płyty MONOLITH są odporne na skrajne temperatury i ścieranie, a ich jednolita struktura przekłada się na zwiększoną wytrzymałość względem tradycyjnych płytek ceramicznych.

Produkt wielozadaniowy

MONOLITH to inspirujący materiał w ręku każdego architekta. Dzięki wyjątkowym rozmiarom oraz modularności mogą oni wprowadzić harmonię do każdego wnętrza, a minimalna ilości fug pozwoli uniknąć efektu poprzecinanej przestrzeni. Ponadto, płyty MONOLITH, oprócz szerokich zastosowań wewnętrznych mogą być montowane na zewnątrz, np. jako okładzina elewacji wentylowanych. Pozwala to na stworzenie projektu spójnego koncepcyjnie, tworzącego estetyczną całość.

Nowy produkt, proponowany przez Tubądzin, to także możliwość wykonania szybkiej metamorfozy pomieszczenia. Płyty MONOLITH nie wymagają odkuwania starej okładziny, przyspiesza to znacząco proces renowacji nie tylko wnętrza prywatnego, ale i dużych powierzchni publicznych, jak centra handlowe czy hotele. Rozmiary płyt, sięgające nawet 120×240 cm, pozwalają na szybkie pokrycie dużej powierzchni. Dodatkowo dzięki swoim parametrom (niska waga i niewielka grubość), nie sprawiają kłopotów zarówno podczas obróbki, jak i montażu.

Przede wszystkim natura

Inspiracją przy tworzeniu pierwszych kolekcji marki – Fair, Onis oraz Epoxy była potęga kamienia i surowość betonu. Płyty przez swój stonowany design mogą być tłem dla dowolnych dodatków, np. wykonanych z modnej ostatnio miedzi. Ponadto poszczególne elementy kolekcji produkowane są w wielu wzorach grafiki co, podobnie jak w przypadku naturalnych materiałów, pozwala uniknąć efektu stempla. W porównaniu z naturalnym minerałem, produkty MONOLITH są zawsze jednakowe kolorystycznie, co gwarantuje spójną i estetyczną aranżację.

Epoxy, występująca w kolorach Beige, Graphite oraz Grey, stworzona została z myślą o polerowanym betonie. Beige to nieco cieplejsza tonacja, natomiast Graphite i Grey prezentuje surowość i odwołuje się do wielkomiejskiego stylu. Onis to inspiracja onyksem, kremowym kamieniem w delikatnym beżowym odcieniu, który nadaje wnętrzu lekkości. Natomiast Fair to wariacja na temat minimalizmu. Kolekcja ta, dzięki swojej jasnobeżowej strukturze, rozjaśnia wnętrze. Wszystkie produkty występują w wersji zarówno matowej jak i z połyskiem.

Funkcjonalne formaty

Różnorodność wzorów, jak i formatów znajdujących się w marce MONOLITH to coś więcej niż tradycyjne myślenie o wzornictwie. Konsekwentna, monolityczna spójność może być tworzona poprzez zestawianie ze sobą różnych rozmiarów płyt oraz kolekcji. Każdemu architektowi umożliwia to swobodne i nieograniczone projektowanie.

MONOLITH to zadziwiająca stylistyka drzemiąca w wielkim formacie płyty. Nowa marka Grupy Tubądzin pozwala architektowi na aranżacyjny rozmach, przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.