Chociaż miłośnicy tradycyjnych książek nie chcą w to uwierzyć, jednak tablety stają się coraz bardziej popularne. Nosimy je ze sobą wszędzie – w środkach lokomocji w drodze do pracy, na zajęcia na studiach i na basen w trakcie urlopu. Warto zatem pamiętać o tym, aby prawidłowo dbać o ten gadżet, aby służył nam jak najdłużej.

Uwaga na słońce

Często nie zwracamy na to uwagi i wystawiamy nasz tablet na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Stosunkowo łatwo zapamiętać, że woda jest szkodliwa dla elektroniki – gorzej jest ze świadomością, że ciepło słoneczne także. Może doprowadzić do przegrzania tego delikatnego urządzenia i nieodwracalnych uszkodzeń. Dobrze jest w ogóle nie pozostawiać tabletu na słońcu i wkładać go do torby, pod ręcznik lub do specjalnego futerału.

Klucze i inne niebezpieczeństwa

Noszenie tabletu w plecaku lub damskiej torebce luzem to nie najlepszy pomysł. Czyha tutaj na niego wiele niebezpieczeństw, takich jak klucze, monety, metalowe okucia na portfelu i wiele innych drobiazgów, które potencjalnie mogą zarysować jego ekran i obudowę. Warto jest zainwestować w wygodny pokrowiec na tablet, który uchroni nasze urządzenie przed tego typu wypadkami.pokrowiec na tablet

Pozorne bezpieczeństwo

Odkładając tablet na półkę w domu myślimy, że nic mu się nie stanie. Tymczasem wystarczy, aby nasz ukochany kot postanowił go zrzucić, albo nasza pociecha przewróciła szklankę z wodą. Może się to wydawać daleko idącą ostrożnością, jednak pamiętajmy, że tablet jest co najmniej kilka razy, jak nie kilkanaście razy droższy od pojedynczej książki. Jego uszkodzenie to znacznie większa materialna strata, niż oblanie wodą ulubionej książki (pod warunkiem, że nie jest to egzemplarz z autografem lub „biały kruk”, oczywiście).

Jeśli pokrowiec, to jaki?

Wybierając pokrowiec kierujmy się przede wszystkim tym, w jaki sposób lubimy korzystać z naszego gadżetu. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wachlarz pokrowców na tablet. Różnią się materiałem, z którego są wykonane, ale także krojem. Dla osób, które lubią czytać w komunikacji miejskiej, polecane są futerały w kształcie okładek – tablet na stałe umieszczony jest w środku, okładkę z jednej strony się otwiera i gotowe – możemy czytać. Jeśli lubimy czuć w dłoni fakturę naszego czytnika i niewygodnie nam jest umieszczać go w jakimś pokrowcu, możemy wybrać futerał, który służy jedynie do przechowywania. Futerały są wykonywane z gąbki, z filcu, z materiału przypominającego gumę (jak osłonki do smartfonów). Dodatkowo możemy wybierać spośród wielu kolorów i wzorów.