Rustykalna kuchnia z nowoczesnym akcentem Technistone

Prostota, przytulność i bliskość z naturą to główne wyznaczniki kuchni w stylu rustykalnym. Ich nieodłącznym elementem są naturalne materiały i przedmioty nawiązujące do tradycyjnego rzemiosła, jednak współczesne kuchnie wymagają funkcjonalnych rozwiązań. Nutkę świeżości i oryginalności wniosą nowoczesne blaty konglomeratowe Technistone.

Zestawienie surowych powierzchni z wyposażeniem będącym wynikiem pracy rąk człowieka, tworzy niepowtarzalny klimat. Naturalne materiały, przede wszystkim wszechobecne drewno oraz wszelkiego rodzaju ludowe elementy dekoracyjne zapewniają aranżacji przytulną atmosferę, nawiązującą do sielskich, wiejskich wnętrz. Kuchnia urządzona w prostym stylu rustykalnym może jednak dawać zbyt surowe wrażenie. Taki efekt warto przełamać nowoczesnymi, gładkimi blatami konglomeratowymi. W tej roli doskonale sprawdzą się lśniące powierzchnie w ciepłym, jasnym odcieniu Noble Troya.

Wszechobecne drewno

W rustykalnych kuchniach główną rolę odgrywa drewno. Surowiec ten może występować w postaci mebli, podłogi oraz elementów konstrukcyjnych jak np. belki stropowe. Co ważne, drewno w kuchennych wnętrzach aranżowanych w stylu rustykalnych jest często postarzane, dzięki czemu nadaje wnętrzu nieco historyczny charakter. Oprócz podstawowych elementów wyposażenia, w rustykalnych wnętrzach często można spotkać tradycyjne drewniane ławy, skrzynie czy kredensy, a także duży stół, przy którym może zasiąść cała rodzina. W kuchniach stylizowanych na sielskie wnętrze sprzed lat, przeważają jasne kolory. Ściany zwykle malowane są na biało, ale równie często można spotkać powierzchnie przemalowane na odcień delikatnej zieleni czy błękitu, a także ceglane. Aby jednak kuchni, w której dominuje prosty i naturalny charakter, dodać nieco nowoczesności, można wzbogacić stylizację o blaty w beżowym kolorze Noble Troya firmy Technistone. Materiał ten swoim wyglądem do złudzenia przypomina marmur, jednak posiada znacznie lepsze parametry techniczne. Konglomerat wytwarzany w oryginalnej włoskiej technologii nie posiada porów, dlatego jest nienasiąkliwy i plamoodporny, a dzięki zwiększonej gęstości wykazuje podwyższoną odporność na zarysowania czy uszkodzenia. Blaty z konglomeratu w beżowym odcieniu idealnie komponują się z rustykalnymi wnętrzami, wprowadzając do nich świeży, nowoczesny akcent.

Sielskie dodatki

W rustykalnej kuchni istotną rolę ogrywają tradycyjne dekoracje. Nie może w niej zabraknąć ręcznie malowanej ceramiki, wiklinowych koszyków, czy kolorowych, wyszywanych tkanin, na których pojawiają się tradycyjne ludowe lub kwiatowe wzory. Pięknie prezentują się także misterne motywy koronkowe, np. w formie serwety. W tego typu aranżacjach często pojawiają się również takie materiały jak: kute żelazo, żeliwo, ceramika, miedź i oczywiście kamień – między innymi piaskowiec czy marmur. Blaty w beżowym odcieniu Noble Troya staną się doskonałym uzupełnieniem takich stylizacji. Drobne, ciemnoszare i białe smugi na jednolitym, szarym tle urozmaicają wygląd powierzchni, nadając jej wygląd charakterystyczny dla włoskiego marmuru. Aby dodatkowo podkreślić charakter wnętrza, warto pokusić się o wybór stylizowanego sprzętu AGD oraz kominek w obudowie z kamienia lub tradycyjny piec kaflowy. Całości dopełniają kwiaty i zioła, które nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale także wzbogacają smak potraw.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.