Red Dot Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Ten renomowany znak jakości został w tym roku przyznany firmie Schneider Electric aż trzykrotnie – każdy w kategorii Red Dot Winner. W konkursie oceniano innowacyjność projektu, a także jakość wykonania.

Nazywana Oscarem Designu, nagroda Red Dot Award od lat wręczana jest między innymi za osiągnięcia w dziedzinie projektowania korporacyjnego. Sukces Schneider Electric jest wyrazem uznania dla postępu, jaki czyni w projektowaniu wysoce innowacyjnych i stylowych rozwiązań, które zadowolą wszystkie segmenty rynku. W ciągu ostatniej dekady firma otrzymała liczne nagrody za wzornictwo, które jasno wyróżniają Schneider Electrc na tle konkurencji.

Jesteśmy dumni, że budynki naszych klientów są znacznie bezpieczniejsze, bardziej niezawodne, wydajne, funkcjonalne i stylowe. Nasze biura projektowe znajdują się na pięciu kontynentach, co zapewnia naszym projektantom możliwość dogłębnego zrozumienia regionalnych trendów i stylów projektowych tak, aby nasze rozwiązania spełniały wyjątkowe potrzeby klientów na całym świecie. Miarą sukcesu naszego zespołu jest fakt, że od 2010 roku Schneider Electric zdobył ponad 40 nagród za wzornictwo – mówi Anna Szymczyk, Marketing Communications & PR Manager
w Schneider Electric.

Nagrody otrzymują:

  1. Inteligentny termostat grzejnikowy

Bazując na ikonicznej, a jednocześnie uproszczonej konstrukcji, inteligentny termostat grzejnikowy został zaprojektowany tak, aby ogrzewanie było inteligentne. Dzięki intuicyjnej aplikacji Wiser App, którą można zamontować na istniejących zaworach grzejników, mieszkańcy domów mogą teraz sterować czasem włączenia/wyłączenia oraz temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Zapewnia to optymalizację zarządzania energią. Alternatywnie, sterowanie może być wykonywane ręcznie, przy użyciu unikalnej konstrukcji twist-top.

     2. Sequence 5

Sequence 5 to linia akcesoriów elektrycznych, oparta na naturalnych, wysokiej jakości materiałach, i pięknych wykończeniach. Została zaprojektowana dla najnowocześniejszych i luksusowych budynków. Obecnie dostępna wyłącznie dla rynku francuskiego, ta wykwintna linia obejmuje szeroką gamę kolorów i stylów, a jej produkty są ergonomicznie zoptymalizowane. Asortyment Sequence 5 obejmuje przełączniki, gniazda, sterowanie oświetleniem, technologię sterowania KNX i połączenia multimedialne.

    3. Compact NSX

Compact NSX jest integralnym elementem gamy wysokowydajnych wyłączników kompaktowych w obudowach formowanych. To innowacyjne rozwiązanie jest proste w montażu i instalacji, zapewnia zwiększoną łączność i inteligentną analizę, a także zawiera zintegrowaną ochronę przeciwprzepięciową Micrologic Vigi. Oznacza to wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody, ponieważ nie ma potrzeby instalowania dodatkowego modułu różnicowo-prądowego.