Odważne połączenie kolorów z minimalizmem oraz nawiązywanie do wzornictwa z lat 60. 70. i 80. oznacza tylko jedno – styl retro! Do tego niesłychanie modnego trendu nawiązują grzejniki Purmo, które w połączeniu z sentymentalnym wystrojem pomieszczenia wyglądają jak nowoczesne rzeźby w awangardowym wnętrzu.

Retro doskonale łączy epoki, kolory oraz tendencje, a więc nadaje przestrzeni wyrazistej osobowości. Potrzeba odwagi, by w brawurowy sposób zestawić ze sobą różne faktury czy kształty. Wyobraźmy sobie wnętrze z hipisowskim wzorem na tapecie, żyrandol o barokowym przepychu i zaokrągloną lodówkę z lat 50 z połyskującymi elementami disco lat 80. Bez względu na elementy naszej wnętrzarskiej układanki, grzejniki dekoracyjne Kos V, Paros V i Plan Ventil Compact precyzyjnie wpiszą się w każdy z możliwych kolaży.  Dodatkowym ich atutem jest możliwość wyboru odpowiedniego koloru z palety barw RAL.

Pionowy grzejnik Kos V wyróżnia się designem zamkniętym w idealnie płaskiej płycie czołowej i łagodnie zaokrąglonych krawędziach. Zgodnie z zasadą stylu retro łączy piękno projektu z funkcjonalnością. Został skonstruowany tak, aby wykorzystać wąską powierzchnię ścian w pobliżu dużych okien i drzwi. Dostępny jest też w niezwykle efektownym wykończeniu INOX, w którym przednia płyta oraz osłony boczne wykonane są ze stali nierdzewnej, co przypomina nam o industrialnych trendach we współczesnej architekturze.

Paros V to również grzejnik pionowy, którego design wystrzega się ostrych krawędzi i załamań. Panel frontowy w tym modelu stanowi całość z osłonami bocznymi, a jego harmonijna linia przypomina wzornictwo lat 50. Paros V dostępny jest w czterech szerokościach i trzech wysokościach. Model ma również posiada dyskretne podłączenie środkowe, które jednocześnie nie ogranicza dostępu do zaworu regulującego.
Retro_2
Plan Ventil Compact to z kolei stalowy grzejnik poziomy o idealnie gładkiej płycie czołowej i niezwykle estetycznym wykończeniu. Może być podłączony z dołu lub – po demontażu wkładki zaworu – z boku, a dwa króćce przyłączeniowe umieszczone od dołu pozwalają na dyskretne ukrycie elementów instalacji. Uniwersalny design sprawia, że Plan Ventil Compact, jak poprzednie grzejniki, idealnie komponuje się w różnych rodzajach wnętrz i stanowi ekskluzywny, nowoczesny akcent, nadający pomieszczeniu retro współczesnego charakteru.

Trzy modele grzejników Purmo: Kos V, Paros V i Plan Ventil Compact we wnętrzu retro będą nie tylko niezastąpionym źródłem ciepła, ale także oryginalnym, śmiałym w formie, kolorze i fakturze dodatkiem. Dzięki temu, że wyglądają jak nowoczesne rzeźby mogą stanowić nawet centrum całego pomieszczenia.