Klasyczna aranżacja pomieszczenia to propozycja dla osób ceniących sobie spokojną estetykę i sprawdzone rozwiązania. Świetnym pomysłem na jej gustowne dopełnienie są grzejniki marki Purmo, które przykuwają wzrok pięknem formy i gwarantują najwyższy komfort cieplny.

Klasyczne wnętrze lubi harmonię i elegancję. Unika natomiast przepychu i radykalnych kontrastów. Uroku dodają mu komody wykonane z litego drewna, wypełnione książkami regały, tapicerowane fotele oraz obszerne kanapy. Wyróżnia się wykorzystaniem naturalnych materiałów i stonowanych barw, chętnie nawiązuje również do tradycji. Często ozdobione jest oprawionymi w kunsztowne ramy obrazami olejnymi, wśród których dominują pejzaże i sceny rodzajowe, a także wyszukanymi dodatkami w postaci mosiężnych świeczników, kryształowych żyrandoli czy drapowanych zasłon. O jego niepowtarzalnej atmosferze przede wszystkim decyduje jednak zachowanie równowagi pomiędzy bogactwem a prostotą, szykiem a komfortem. W klasyczne wnętrze urządzone z perfekcyjnym wyczuciem smaku znakomicie wpiszą się oferowane przez Purmo grzejniki, których dekoracyjne walory można zaakcentować przy pomocy odpowiedniego koloru z bogatej palety RAL.
pt-_1
Tinos V to grzejnik pionowy, który charakteryzuje się płaską płytą czołową. Jest ona połączona  z osłonami bocznymi w taki sposób, że całość tworzy atrakcyjny wizualnie monolit. Model dostępny jest w trzech wysokościach (1800, 1950 i 2100 mm) oraz czterech długościach (325, 475, 625, 775 mm). Ze względu na swoją smukłą konstrukcję z powodzeniem może być zamontowany na wąskiej ścianie.

Harmonijnym designem wyróżnia się również Faro V, którego płyta czołowa przyozdobiona jest subtelnym, pionowym profilowaniem. Łagodnie wykończone krawędzie przydają mu szyku i lekkości. Model oferowany jest w trzech wysokościach (1800, 1950, 2100 mm) i czterech długościach (300, 450, 600, 750 mm). Podobnie jak Tinos V – jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy do instalacji urządzenia grzewczego chcemy wykorzystać ograniczoną przestrzeń obok drzwi balkonowych lub okien.

pt-_2
Wyjątkowym połączeniem klasycznego wyglądu grzejnika żeliwnego i innowacyjnej technologii jest natomiast Delta Laserline. Model ten spawany jest laserowo, dzięki czemu wykazuje wyjątkowo wysoką odporność na korozję, a ze względu na swoją konstrukcję z łatwością utrzymamy go w czystości. Ponadto dostępny jest w szerokiej gamie rozmiarów i bez problemu znajdziemy odpowiednie miejsce do jego montażu.

Klasyka nigdy nie wychodzi z mody. Odznaczające się wysmakowanym wzornictwem grzejniki marki Purmo zadbają o optymalną temperaturę w klasycznym wnętrzu i efektownie podkreślą ponadczasowość jego stylistyki.