Oficjalne dane wskazują, że stoisko Hager Group na targach Light+Building odwiedziła rekordowa liczba aż 25 000 osób! Gości targowych przyciągnęły przede wszystkim niezwykłe możliwości wzornicze, jakie daje oryginalna technologia Berker by Hager.

Targi Light+Building z roku na rok zyskują na znaczeniu. Podczas tegorocznej edycji swoje rozwiązania zaprezentowało aż 2589 firm. Łączna liczba odwiedzających wyniosła 216 tysięcy – to aż 5000 więcej niż w 2004 roku! W tym roku targi przebiegały pod hasłem „Nowoczesne przestrzenie stają się rzeczywistością: cyfrowe, zindywidualizowane i połączone w sieć”. Ekspozycja firmy Hager doskonale wpasowała się w przewodnią ideę wydarzenia, nie tylko ze względu na kompleksową ofertę dla inteligentnych domów, lecz również dzięki najszerszym możliwościom kształtowania zindywidualizowanego designu osprzętu elektroinstalacyjnego.

Rekordowe targi

Tegoroczna prezentacja na połączonych ekspozycjach firm Hager, Berker i Elcom przyciągnęła 25 tysięcy osób z całego świata. Dla poszczególnych grup narodowych zorganizowano 33 wycieczki, w których wzięli udział klienci, architekci i dziennikarze, a także 21 wycieczek międzynarodowych dla gości pochodzących z 17 krajów, takich jak Irlandia, Hiszpania, Katar, Maroko, Singapur czy Australia. Około 67% odwiedzających stoisko pochodziło spoza Niemiec. Większość zagranicznych gości przyjechało na targi z Holandii, Francji, Wielkiej Brytanii i Chin, jednak największą grupę stanowili Niemcy. Największe zainteresowanie wzbudziły nie tylko premierowe rozwiązania, jak łącznik Berker Q.7 czy system automatyki budynku KNX easy, lecz również unikatowy program Hager Manufaktur, który umożliwia pełne dostosowanie osprzętu do zindywidualizowanych potrzeb, zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcji. Doskonały design łączników marki Berker by Hager potwierdzają prestiżowe realizacje na całym świecie.

Design „z manufaktury”

Ilość odwiedzających dedykowaną sekcję Hager Manufaktur pokazała, że coraz więcej osób wybiera trend nie podporządkowywania się obowiązującym trendom i wybiera indywidualne rozwiązania wzornicze. Podczas sześciu dni targowych konsultanci rozwiązywali zgłaszane przez gości problemy projektowe aż 1444 razy! Program Hager Manufaktur dostarcza wszystkich niezbędnych elementów systemu, od ekskluzywnych ramek i przycisków, poprzez inteligentne rozwiązania prowadzenia przewodów, komunikacji domofonowej, aż po całościowe instalacje. Cechą wyróżniającą Hager Manufaktur stanowi fakt, że każdy element jest produkowany według precyzyjnie określonych wskazówek zamawiającego.

Na życzenie klienta możemy wyprodukować łącznik o dowolnej powierzchni i na przykład wytłoczyć na nim jego logotyp. Do tego dostarczymy starannie dopasowaną listwę instalacyjną i system kontroli dostępu. Zamawiana ilość nie ma znaczenia. Dzięki naszym możliwościom technicznym możemy produkować zmodyfikowane elementy w takim samym czasie, jak standardowe. Nawet jeśli czegoś nie produkujemy sami, jak np. videodomofony, wyszukujemy na rynku najlepsze z możliwych rozwiązań. Zasada jest taka, że zawsze dostarczamy naszym klientom kompletnych rozwiązań – mówi Ralph Bertelt z Hager Manufaktur.

Wyjątkowe wzornictwo osprzętu Berker by Hager pozwala na stosowanie go w prestiżowych, bardzo ambitnych realizacjach. Jedną z nich jest chociażby nowo wyremontowany Hotel Ameron, usytuowany we wpisanej na listę zabytków UNESCO dzielnicy Hamburga – Speicherstadt. Budynek został urządzony w imponującym, eklektycznym stylu łączącym stare z nowym. We wszystkich pokojach dla gości zastosowano kwadratowe łączniki Berker Q.3 w ciemnej kolorystyce, natomiast w reszcie hotelu – serię Berker Q.1 o czystym, minimalistycznym designie. Obydwie linie łączników doskonale komponują się z elementami umeblowania z lat 60. i współtworzą ciepłą, subtelną stylistykę aranżacji.

 

Producent: Hager Polo Sp. z o.o.

O firmie Hager

Grupa Hager jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z zakresu rozdziału energii, automatyki budynku, osprzętu elektroinstalacyjnego oraz systemów prowadzenia przewodów. Firma buduje swoją pozycję w oparciu o kreatywność i innowacyjność. Jej produkty łączą w sobie nowoczesne technologie i ambitny design. Są proste w montażu, intuicyjne w obsłudze, a przy tym bardzo wytrzymałe. Dzięki unikalnej i zaawansowanej technicznie ofercie firmie Hager zaufało już tysiące odbiorców w ponad 95 krajach na całym świecie. Komponenty i rozwiązania marki Hager produkowane są w 23 zakładach produkcyjnych na świecie. Hager Group zatrudnia 11400 pracowników i generuje roczny obrót w wysokości 1,7 mld €.

Do grupy Hager należą między innymi takie marki jak: Daitem, Diagral, Efen i Elcom, a od momentu połączenia się Bocchiotti Group także Iboco, Inset, czy Steel Line. W 2012 roku do grupy Hager dołączyła firma Berker, wiodący europejski producent łączników, gniazd i rozwiązań automatyki budynku. Produkty marki Berker by Hager urzekają swoim wysublimowanym wzornictwem i poziomem technicznego zaawansowania. Wspólna oferta firm Berker i Hager budowana jest pod hasłem „Energy meets Design” oznaczającym, że wszystkie rozwiązania powstają w procesie twórczej komunikacji pomiędzy firmami, pracownikami, a przede wszystkim pomiędzy firmami a ich klientami. Więcej informacji na stronach: www.hager.pl i www.hagerhome.pl.