W stolicy światowego designu – Mediolanie, w dniach 12-13 kwietnia po raz pierwszy odbędą się targi Quartz Surfaces Show, organizowane zarówno dla specjalistów z branży kamieniarskiej, jak i architektów, projektantów oraz dekoratorów.  Na ponad 3 700 m2 swoje najnowsze produkty przedstawią najznamienitsi twórcy z sektora kamieniarskiego. Wśród nich nie zabraknie także firmy Technistone.

Quartz Surfaces Show to największa tego typu impreza na świecie, poświęcona w całości powierzchniom konglomeratowym. W czasie jej trwania, poza częścią wystawienniczą odbywać się będą liczne konferencje, wykłady, spotkania producentów z architektami, a także panele dyskusyjne. To doskonała okazja, aby zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami z zakresu stosowania kamienia konglomeratowego we wnętrzach, nawiązać owocne kontakty biznesowe, a także poznać najnowsze trendy panujące w architekturze wnętrz. Wydarzenie odbywać się będzie równolegle z Międzynarodowymi Targami mebla i designu iSaloni.

Oryginalna prezentacja najnowszej oferty

Firma Technistone znana jest przede wszystkim jako wiodący producent powierzchni roboczych, wykonanych z konglomeratu kwarcowego. Jednak materiał ten ma także wiele innych funkcji. Posłużyć może do wykonania posadzek, schodów, a także blatów stołowych. Właśnie na te niestandardowe zastosowania firma pragnie położyć nacisk podczas wystawy Quartz Surfaces Show. Oryginalne stanowisko wystawiennicze przybierze formę podestu, do którego prowadzić będą stopnie wykonane z konglomeratu o różnych wybarwieniach. Odwiedzający ekspozycję będą mogli porozmawiać z przedstawicielami firmy zasiadając przy solidnych, jednak eleganckich stolikach, których blaty także stworzone zostaną z konglomeratu. Poza standardową ofertą Technistone, goście będą mogli na żywo zobaczyć także najnowsze wybarwienia slabów – inspirowaną pięknem dziewiczej natury kolekcję Noble 2016, a także nawiązującą do najpopularniejszych rodzajów kawy linię Starlight Coffee Collection. Wystawa Quartz Surfaces Show organizowana jest przez A.St.A. – światową organizację zrzeszającą producentów kamieni ulepszonych technologicznie, której zadaniem jest dbać o rozwój sektora kamieniarskiego, wspierać wykwalifikowanych producentów powierzchni konglomeratowych, a także promować ich asortyment oraz usługi.

Światowa stolica designu

Wystawa Quartz Surface Show odbywa się równolegle z najbardziej znamienitym wydarzeniem w świecie designu – targami Salone del Mobile, trwającymi od 12 do 17 kwietnia. Targi iSaloni to prawdziwa mekka dla architektów, projektantów i artystów. Na ogromnej powierzchni 150 000 m2 swoje najnowsze produkty, będące często dziełami sztuki użytkowej, zaprezentuje ponad 1 300 wystawców z całego świata. Organizatorzy przewidują, że podczas obecnej, 55. już edycji targów padnie kolejny rekord i liczba odwiedzających znacznie przekroczy 300 000 gości. Nic dziwnego, imponująca frekwencja wynika z najwyższego poziomu prezentowanych produktów, których twórcy często określani są mianem wizjonerów w zakresie wzornictwa przemysłowego, a ich propozycje stają się wyznacznikiem trendów panujących w kolejnym roku.

Firma Technistone – uczestnik Quartz Surfaces Show, od lat wpisuje się w najnowsze tendencje w świecie sztuki użytkowej, kreuje własne trendy, a także inspiruje architektów i dekoratorów wnętrz. Entuzjastycznie przyjęte nowe kolory linii Noble 2016 i Starlight Coffee  są dowodem na rosnące zapotrzebowanie na elementy wykończeniowe najwyższej jakości, które nie tylko gwarantują wysoką trwałość oraz odporność nawet przy intensywnej eksploatacji, ale także urzekają niebanalnym wzornictwem i ponadczasowym pięknem naturalnego kamienia.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.