Wystartowała druga edycja Tubądzin Design Awards – międzynarodowego konkursu Grupy Tubądzin, skierowanego do architektów, projektantów oraz studentów architektury i projektowania na uczelniach artystycznych i politechnikach. Poprzednia zakończyła się ogromnym sukcesem, mierzonym nie tylko liczbą nadesłanych do konkursu prac (ponad 1300), ale również ilością wspólnych inspiracji, kreatywnych pomysłów uzupełnionych o serię ciekawych spotkań branżowych.

Miniony rok pokazał, że TDA to inicjatywa, którą warto kontynuować. Teraz rozpoczęła się druga edycja międzynarodowego konkursu. Uczestnicy mogą zgłaszać projekty z dziedziny architektury i architektury wnętrz z wykorzystaniem produktów Ceramiki Tubądzin. Konkurs podzielony jest na trzy kategorie:

Unlimited Architecture – dla architektów i projektantów

Young Power – dla studentów architektury, architektury wnętrz i projektowania na uczelniach artystycznych i politechnikach  

Everyday Design – dla projektantów pracujących w salonach sprzedaży

Ambasadorką przedsięwzięcia i jednocześnie przewodniczącą jury ponownie została Dorota Koziara – jedna z najwybitniejszych polskich projektantek, zaangażowana w promocję polskiego designu, Art Dyrektor i kurator wystaw Polish Design. Po raz pierwszy w roli jurora pojawił się Boris Kudliĉka – jeden z najbardziej cenionych scenografów teatralnych i filmowych. Projektuje również wnętrza wraz ze swoim ponad 40-osobowym zespołem architektów. W jury TDA zasiadają również: Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna polskiej edycji Elle Decoration, Maciej Mańkowski – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, ceniony za osobliwe fotografie autorskie oraz  Tomasz Smus – architekt marki Tubądzin.

Aranżacje z wykorzystaniem produktów Ceramiki Tubądzin będzie zgłaszać za pomocą platformy www.tubadzin.pl/design. Konkurs został podzielony na trzy etapy i potrwa do 31 lipca 2018 r. Co kwartał jury będzie wyłaniać po trzech laureatów w kategorii Everyday Design i Young Power oraz cztery najlepsze prace w ramach Unlimited Architecture. Laureaci poszczególnych etapów zostaną zakwalifikowani do finału konkursu. Zdecydowanie jest o co walczyć. Do wygrania są m.in. wyjazd do Nowego Jorku z osobą towarzyszącą, wysokie nagrody pieniężne oraz wyjazd na prestiżowe targi Salone del Mobile, staż w studio Dorota Koziara w Mediolanie, czy też w Villa International Peter Bokor w Budapeszcie. Podczas poprzedniej edycji łączna pula nagród wyniosła 200 tysięcy złotych.

Dzięki zwycięstwu w TDA upewniłam się, że w mojej pracy idę we właściwym kierunku, a wyjazd na targi Salone del Mobile do Mediolanu dał mi moc inspiracji – mówiła Justyna Kasperska, architekt wnętrz, która zdobyła I miejsce w kategorii Inwestycje w poprzedniej edycji TDA. Ten projekt Grupy Tubądzin to nie tylko wymiana cennych doświadczeń, mnóstwo inspiracji i zacieśnienie relacji ludzi z branży. Konkurs oraz spotkania środowisk architektów i projektantów dają możliwość wspólnego stworzenia nowej jakości designu, a także sprzyjają promocji najlepszych twórców w Polsce i na świecie.

Tubądzin jest firmą, która stawia design na bardzo ważnym miejscu. Już druga edycja międzynarodowego konkursu TDA jest znakomitą okazją dla architektów, projektantów polskich i zagranicznych do tego żeby razem  z nami wpłynąć na to jak ulepszyć naszą rzeczywistość. W końcu to jak zaprojektujemy najbliższe otoczenie człowieka, nasz świat wpływa na to jacy jesteśmy – mówi Dorota Koziara.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli dotychczas: Stowarzyszenie Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, Politechnika Łódzka oraz Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi. Więcej informacji o Tubądzin Design Awards można znaleźć na platformie www.tubadzin.pl/design.