Przyglądając się historii wielkich marek z pewnością nie możemy pominąć firmy Villeroy and Boch. Już od 1748 roku przedsiębiorstwo to tworzy niepowtarzalne, oryginalne i doskonałe jakościowo produkty, którymi możemy cieszyć się po dziś dzień. Wybierając zastawę stołową z pewnością pomyślimy o Villeroy and Boch, ale akcesoria kuchenne to nie wszystko, co mogą nam zaoferować. Zlewozmywaki, płytki ceramiczne, artykuły łazienkowe i wellness – w ofercie możemy znaleźć również wiele różnorodnych produktów z tych kategorii.

Historia firmy rozpoczęła się w niewielkiej miejscowości Audun-le-Tiche w Lotaryngii. Szanowany odlewnik z królewskiego dworu zdecydował się na szokujący krok – porzucił gwarantującą stałe przychody posadę i postanowił założyć rodzinną fabrykę porcelany. Boch nie potrzebował wiele czasu, aby zyskać uznanie, szacunek i wiernych klientów, a w przeciągu 20 lat małe, rodzinne przedsiębiorstwo przerodziło się w Królewsko-Cesarską Manufakturę. Za przyzwoleniem Marii Teresy, na zastawie stołowej znalazł się jej rodzinny herb.

Od 1870 roku firma zaczęła zaopatrywać miejskie łaźnie w ceramiczne płytki, które były niezwykle praktyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Kilkadziesiąt lat później firma zaczęła produkować urządzenia sanitarne – niedrogie, dobrej jakości toalety podbiły serca wielu osób i na stałe zagościły w domach. Tworzone były one z płynnej masy ceramicznej, która przelewana była do specjalnych form, oraz szamotu, który charakteryzował się wysoką odpornością na temperaturę.

artsano_prov8_3

v_3061_s14_b03_1_3

Źródło zdjęć: https://namoimstole.pl/produkty/porcelana-stolowa/porcelana-villeroy-boch

W latach 70. XX wieku firma Villeroy and Boch podjęła współpracę ze znanym projektantem, Luigim Colanim, który specjalizował się w wytwórstwie przedmiotów użytkowych. Dzięki nim łazienka nabrała całkiem innego charakteru – stała się estetycznym, eleganckim pomieszczeniem.

Po dziś dzień firma znajduje się w rękach jednej rodziny. Użytkownicy mogą się cieszyć wieloma produktami, które słyną z dobrej jakości i doskonałego wykonania. Zastawy stołowe Villeroy and Boch goszczą nie tylko w prywatnych domach, ale również hotelach czy restauracjach. Przy wyborze akcesoriów kuchennych i łazienkowych warto zdecydować się na tę firmę z bogatą tradycją.