Unikatowy projekt ODNOWA Agnieszki Bar to ażurowe kopuły uformowane ze szklanych prętów, które budują szkielety dla roślinności. Wewnątrz klosza panuje specyficzny mikroklimat, który można poczuć zanurzając w nim głowę. Aromat liści które dotykają twarzy pomaga się zrelaksować. To miejsce na bliskie spotkanie z roślinami. Klosze w oplotach roślinnych sprawdzą się jako element dekoracyjny zarówno w przestrzeniach domowych jak i wnętrzach publicznych – pod warunkiem że będziemy o nie dbać. Autorka wykonuje ażurowe kopuły na indywidualne zamówienie.

Do konstrukcji mocowane są fiolki z wodą, w których umieszcza się dolną część pnącza. Klosze są wykonywane w technice flameworking, przy użyciu płomienia i wysokiej temperatury. Proces jest bardzo interesujący i przypomina rysowanie szkłem w przestrzeni. Wymiary kloszy to około 55 x 55 x 34 cm.

Obiekty powstały w czerwcu tego roku przy okazji wydarzenia Survival we Wrocławiu. Były już prezentowane na wystawach w Paryżu i Brukseli. W listopadzie można je zobaczyć w Sztokholmie podczas wystawy „Forest & Meadow”

http://www.polskainstitutet.se/skogochang

Strona autorki: http://agnieszkabar.pl/

Agnieszka Bar jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. E.Gepperta we Wrocławiu z dyplomem na kierunku Wzornictwo, specjalizacja Projektowanie szkła (2007). Studiowała sztuki użytkowe na Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie (2006) oraz w Technic University w Libercu (2004).

Pracuje jako Asystent w I Pracowni Projektowania Szkła Użytkowego prof. Kazimierza Pawlaka, na Wydziale Ceramiki i Szkła na macierzystej uczelni ASP we Wrocławiu. Działa również jako trenerka i mentorka w zakresie projektowania, prowadząc warsztaty projektowe we współpracy z instytucjami kultury.

Jako PROJEKTANTKA specjalizuje się w szklanej materii. Projektuje i wdraża autorskie serie szkła użytkowego pod własną marką. Realizuje obiekty unikatowe i przedmioty dedykowane.
Współpracuje jako projektant w procesie wdrażania wzorów przemysłowych
oraz przy projektach eksperymentalnych.
Źródło: blog Designerer