Dąbrowa Górnicza, 7 marca 2017 r. – Bardzo często wchodząc do danego pomieszczenia potrafimy określić jego „płeć”. Musi więc istnieć jakiś wspólny mianownik stylu męskiego oraz stylu kobiecego. W poszukiwaniach tego „tajemniczego składnika” na przykładzie łazienek pomagają nam specjaliści z firmy Złap Projekt.

Często wchodząc do danego pomieszczenia mówimy to typowo męski/typowo damski styl urządzania wnętrza. Musi więc istnieć coś takiego jak męskie i damskie poczucie gustu. Tak samo bowiem istnieje męski i damski punkt widzenia – zarówno mężczyźni jak i kobiety spoglądają z zupełnie z innej perspektywy na pewne sprawy. To co dla jednej grupy jest niezwykle ważne, dla drugiej może być błahe i vice versa. Na czym polegają jednak niuanse męskich oraz damskich łazienek?

Łazienka z pierwiastkiem męskim

Męskie cechy charakteru można odzwierciedlić w łazience poprzez kolor, fakturę, oświetlenie, kształt oraz rodzaj materiału.

  • Męska surowość objawia się w zastosowaniu szarości, matowych powierzchni oraz braku elementów dekoracyjnych.
  • Męski realizm zauważyć możemy we wnętrzach kubistycznych, o prostych liniach, gdzie przestrzeń jest uporządkowana, ale niekoniecznie symetryczna.
  • Męska stanowczość jest widoczna w jednolitym wnętrzu, które konsekwentnie wykorzystuje jeden dominujący materiał (np. szkło, kamień itp.) lub jest spójne pod względem tonacji barw czy formy.

O projekcie MARS

Projekt męskiej łazienki jest zachowany w stylu industrialnym o nowoczesnym charakterze. Przestrzeń jest przede wszystkim funkcjonalna: matowa, czarna powierzchnia kryje dużo miejsca
do przechowywania i jednocześnie tworzy wnękę pod prysznic bez brodzika. Wnętrze wydaje się przez to być większe niż jest w rzeczywistości. Takie wrażenie wywołuje również tafla szkła w formie drzwi
do „kabiny prysznicowej” oraz lustro asymetrycznie powieszone względem półki pod umywalką. Stonowaną kolorystykę wnętrza ożywia geometryczna mozaika Barcelona firmy Tubądzin. Dużym ociepleniem jest także zastosowanie drewnianych blatów. Każdy element projektu jest w pełni przemyślany i logiczny. Nie ma tu rzeczy zbędnych. Poziomy blat pod umywalką wychodzi
z pionowych półek tworząc tym samym integralną całość. Industrialny charakter tworzą szare płytki gresowe oraz charakterystyczny taboret. Nowoczesności dodaje grzejnik Instal-Projekt o oryginalnym kształcie. Prawdziwie męski typ łazienki…

Łazienka z pierwiastkiem kobiecym

Żeński typ przestrzeni ma charakter zdecydowanie bardziej zróżnicowany i zmienny. Jak kształtują się  łazienki w odniesieniu do kobiecych cech charakteru?

  • Damska delikatność objawia się głównie wrażliwością na rzeczy piękne. Kobiety chcą otaczać się pięknem, lubią luksus, ozdoby, dodatki, jasne i ciepłe wnętrza.
  • Damska emocjonalność jest paradoksalnie zauważalna w naturalnych przestrzeniach, ponieważ kobieta w swoim zaciszu domowym potrzebuje relaksu, wytchnienia i spokoju. Osiągnie to poprzez harmonię, symetrię, dające poczucie bezpieczeństwa obłe kształty oraz naturalne materiały i kolory.
  • Damska upartość jest widoczna w oryginalnym podejściu do wnętrza, w częstych zmianach, przemeblowaniach i w kreatywności, ale również w konsekwencji. Pomysłowa kobieta jest
    w stanie zrobić coś z niczego (DIY), wykorzystać dostępne materiały, nieużywane starocie, odnowić je, zmienić ich przeznaczenie i wykorzystać we wnętrzu jako dekorację lub funkcjonalny mebel.

O projekcie WENUS

Damski projekt łazienki nosi cechy stylu skandynawskiego w nowoczesnym wydaniu. Ten niepowtarzalny klimat wnętrza tworzą jasne barwy, kilka rodzajów źródeł światła, półki w formie drabiny oraz lustro na pasku. Posadzka jest wyłożona płytkami drewnopodobnymi, które przechodzą na obudowę wanny i dalej na ścianę za wanną. Do wysokości okna zastosowano płytki Paradyż Esten Bianco struktura C, które wyglądają bardzo dekoracyjnie. Ścianka wykończona jest blatem drewnianym, który jednocześnie pełni funkcje półki i parapetu. W łazience jest sporo miejsca do przechowywania różnych kobiecych skarbów w formie zamkniętych i otwartych półek. Symetrię wprowadzono poprzez zastosowanie zwisających lamp po obu stronach lustra. Połączenie kolorystyczne bieli oraz ciepłego odcienia drewna dodaje przytulności i wprowadza kojącą atmosferę. Oto łazienka dla prawdziwej kobiety!

Tajemniczy pierwiastek damsko-męski…

– Cechą wspólną zarówno w męskich jak i damskich łazienkach jest drewno, które znakomicie łączy
i zarazem ociepla stosunki damsko-męskie. Drewno jest naturalnym materiałem wpływającym pozytywnie na nasze samopoczucie, dlatego też warto je stosować by być bliżej natury, – mówi Zuzanna Pisarek, właścicielka i projektantka wnętrz w firmie Złap Projekt. – Przy urządzaniu wnętrz bardzo dużą uwagę poświęcamy salonowi, kuchni czy sypialni, nie możemy jednak zapominać
o łazience. To w niej toczymy poranne i wieczorne „wojny płci” – dodaje projektantka.

 

# # #

Dodatkowych informacji udzieli:

Paulina Dąbrowska
Kopalnia idei PR & Marketing
telefon: 668 198 189

# # #

Informacje o firmie Złap Projekt:

Firma Złap Projekt specjalizuje się w unikalnym projektowaniu wnętrz mieszkalnych oraz usługowych,
a także nietuzinkowych ogrodów. Filozofia firmy polega na bazowaniu na istniejącej przestrzeni
i tworzeniu projektów wpisujących się w charakter danego miejsca. Firma została założona przez Zuzannę Pisarek, która w każdym projekcie stara się oddać część swojej górskiej natury.

# # #

Informacje o firmie Kopalnia idei PR & Marketing:

W Kopalni idei drążymy pokłady naszej kreatywności, aby stanowiły one źródło niesamowitych pomysłów dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Nasze zapasy energii, które poświęcamy na kreowanie wizerunku, komunikację i działania z zakresu PR i marketingu są nieskończone. Skorzystaj
z naszej bogatej skarbnicy doświadczeń i spójrz na własną firmę z zupełnie innej perspektywy.