Dwa zestawy kuchenne do zabudowy z serii W Collection, w wersjach ze zintegrowanym oraz zewnętrznym uchwytem, zostały wyróżnione w prestiżowym, międzynarodowym konkursie wzornictwa Red Dot Award w kategorii Product Design. W ich skład wchodzą płyty indukcyjne, trzy rodzaje piekarników, kuchenki mikrofalowe oraz okapy. Urządzenia wyróżnia stylowe, ascetyczne wzornictwo, dzięki któremu tworzą one niezwykle elegancki, jednolity komplet. Produkty będą dostępne na polskim rynku od czerwca.

Kuchnia niczym dzieło sztuki

Linia produktów premium W Collection, łączy w sobie nowoczesny design z zaawansowaną technologią. Fronty sprzętów zostały wykonane z czarnego szkła, dzięki czemu ich wnętrze i panel sterowania pozostają niewidoczne, gdy urządzenia są wyłączone. Pozwala to zachować monolityczny wygląd kuchni i linearną estetykę.

Z 6. Zmysłem

We wszystkich produktach do zabudowy wykorzystano 4,5-calowy inteligentny wyświetlacz, co uławia obsługę poszczególnych sprzętów, a także zapamiętywanie preferowanych przez użytkownika ustawień. Sugeruje także te najbardziej optymalne dla osiągnięcia pożądanych rezultatów. Dzięki technologii 6.Zmysł Live, urządzeniami można sterować z dowolnego miejsca. Możliwość łączenia z Internetem (poprzez sieć Wi-Fi) pozwala również kontrolować proces gotowania na każdym jego etapie oraz korzystać z gotowych przepisów kulinarnych dostępnych w sieci.

W skład każdego z zestawów kuchennych W Collection wchodzą produkty do zabudowy: piekarnik, kuchenka mikrofalowa, piekarnik parowy, piekarnik kompaktowy typu Speed Oven (łączący funkcje kuchenki mikrofalowej z technologią tradycyjnego piekarnika), płyta indukcyjna i okap – wszystkie zaprojektowane tak, by doskonale ze sobą współgrać. Zestaw ze zintegrowanymi uchwytami zawiera płytę indukcyjną o szerokości 90 cm i wąski okap w kształcie odwróconej litery T. Podczas gdy w zestawie z wystającym, metalowym uchwytem znajdziemy płytę indukcyjną o szerokości 77 cm i pionowy okap. Wersja ze zintegrowanym uchwytem pozwala ponadto na podtynkową instalację zestawu. Rozwiązanie to otwiera nowe możliwości na stworzenie unikalnej aranżacji wnętrza każdej stylowej kuchni.

Inne nagrodzone produkty

Poza zestawami urządzeń kuchennych W Collection, koncern Whirlpool otrzymał nagrody Red Dot w kategorii Product Design dla chłodziarki Whirlpool Grand Side by Side, lodówki Iconic Fridge marki KitchenAid oraz zmywarki do zabudowy UI od Bauknecht.

Tytuły Red Dot świadczą o niezwykłym uznaniu branży dla produktów oferowanych przez Whirlpool, dla którego design urządzeń jest równie istotny co ich funkcjonalność, pionierska technologia i trwałość.

Red Dot to uznany na całym świecie znak jakości doskonałego wzornictwa, przyznawany corocznie na jednym z największych na świecie konkursów poświęconych designowi – Red Dot Awards. Nagroda ma ponad sześćdziesięcioletnią tradycję i wręczana jest przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen w niemieckim Essen.