Już 22 czerwca, we Wrocławiu, podczas 9. Edycji Nocy z Designem przekonamy się,   jak wzornictwo wpływa na naszą codzienność.

Odbywające się pod hasłem #Zwolnij wydarzenie zachęca nas do zatrzymania się i spojrzenia na życie z uważnej perspektywy a prezentowane ekspozycje, produkty i rozwiązania pokażą nam, że dobre wzornictwo może poprawić jakość i radość życia

Co roku Noc z Designem przybliża Wrocławianom współczesne idee, prezentuje nowości, wzornicze ciekawostki, prace uznanych projektantów wnętrz, ekspozycje i animacje związane tematycznie z ideą przewodnią wydarzenia. Bezpośrednią inspiracją tegorocznej edycji był cytat z filmu Wanga: DYM : „Zwolnij. Jeżeli dasz sobie chociaż trochę czasu, zauważysz więcej” . Według nas to  manifest życia uważnego, zorientowanego na piękno, rozwój, koncentrację na tym, co ważne i wartościowe. Chcemy pokazać dizajn, który służy człowiekowi , dizajn wspierający zrównoważone życie, ekologiczny, mądrze korzystający z dóbr naturalnych, dostarczający radości wynikającej z obcowania z dobrze zaprojektowanymi produktami.

Co nas czeka w tym roku?

Przede wszystkim wystawy gwiazd designu światowego formatu:

Dorota Koziara przedstawi kolekcję stolików  Pelagie, kolekcję mebli do przestrzeni publicznych i prywatnych Hussar, Renesans czyli ceramikę stworzoną dla Manufaktury w Bolesławcu oraz Velab – kolekcję ze szkła dmuchanego ręcznie.

Studio Rygalik zaprezentuje minimalistyczną kolekcję Tre Product. Z kolei Oskar Zięta przybliży powstawanie gigantycznej rzeźby NAWA, której premiera na wrocławskiej  Wyspie Daliowej nastąpi 24 czerwca. Zobaczymy też jego G-Table i lustra oraz projekt Lada.

Podczas Nocy z Designem odbędzie się też premiera kolekcji tapet Hommage z pracowni Zahy Hadid, zmarłej w ubiegłym roku królowej architektury.

Sylwia Gulewicz-Wysocka objęła opieką kuratorską niezwykły projekt – Re-Cycle Story czyli wystawę projektantów skupionych na materiałach pozyskanych z recyclingu, wykorzystujących naturalne surowce bądź nadających „drugie życie” przedmiotom codziennego użytku. Zobaczymy projekty Studia Morawka, MpProject, Metal Minde, Rekoformy, Custom Lamps i Piece of Wood.

Icon Concept zaprezentuje rozwiązania loftowe.

Nie zapominamy o naszych regionalnych perłach – kolekcję Waterline przedstawi Manufaktura Bolesławiec a Huta Julia kryształowe cacka z kolekcji Polski Stół i nie tylko.

Nie zabraknie prac studentów i wykładowców Akademii sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu z Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa oraz Ceramiki i Szkła.

Kolejną odsłonę plenerowej meblorzeźby przedstawi Dobroteka, zobaczymy także  Dobry Tydzień Projektanta.

Specjalnie na Noc z Designem powstała też wystawa Vintage Voyagers autorstwa dra Tomasza Chołuja z ASP we Wrocławiu.

Agnieszka Bar zaprezentuje Splątane czyli wystawę prac łączących technikę szkła dmuchanego i wikliniarstwa. Z kolei znany aktor Piotr Polk na zaproszenie Anegre opowie o powstawaniu swojej kolekcji mebli New Classic Design.

Wrocławianie pokochali nasz autorski projekt Marki Dolnośląskie, ich czwartą już odsłonę zaprezentujemy właśnie 22 czerwca. Zobaczymy 21 wystawców m.in.: Flapo, Justynę Żak, Kalinę Bańkę, Paulinę Burzę Burzyńską, Sylwię Gulewicz-Wysocką , Gepetto, Annę Specylak czy Swallowstail Furniture.

Czekają nas też inne zmysłowe doznania – recital muzyki filmowej w wykonaniu fenomenalnego Przemka Winnickiego, stypendysty Fundacji Piota Klera, który zachwycił publiczność wrocławską w ubiegłym roku podczas 8 Nocy z Designem. Będą niezwykłe fotografie Agi Gonczarek, pokaz laserowy w wykonaniu LasersLab – specjalistów od łączenia widowisk multimedialnych i architektury.

Gości, zainteresowanych interaktywnym podejściem do idei slow designu zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach DIY organizowanych przez Happy Barok, Tikkurillę czy ambasadorki Galerii Wnętrz Domar blogerki z duetu Pani to Potrafi. Ale będą także warsztaty porządkowania rzeczywistości i.. głowy, oddechowe, układania kompozycji kwiatowych. Uczestnicy Nocy z Designem będą mogli własnoręcznie stworzyć krzesłostwory, czyli przerobić krzesła kultowej polskiej marki Fameg w dowolne istoty.

Ale to nie koniec atrakcji. Na parkingu można będzie zobaczyć Comfort Truck Geberit, który w wielkim pojeździe zaprezentuje łazienkowe nowości i udogodnienia. Śmiałków zaprosimy do skosztowania włoskiej kuchni w restauracji na 36metrowym dźwigu, będą chill party, muzyka austriackiego DJa Jokiego, znakomity catering.

Najemcy w swoich salonach przygotowali atrakcje i MUST SEE czyli produkty szczególnie warte uwagi, będą promocje i konkursy dla Gości.

Last but not least uczestnicy 9 Nocy z Designem będą mogli wziąć udział w niesamowitym konkursie. Przygotowaliśmy na terenie Galerii Wnętrz Domar 14 Przystanków Dobrego Wnętrza, w których prezentujemy produkty sprzyjające lepszemu życiu, podkreślające np. rolę dobrego snu, interakcji z najbliższymi, uważności ana potrzeby ciała, zachęcające do dziecięcej kreatywności i inne. Przechodząc przez wszystkie Przystanki nie tylko nasi goście  dowiedzą się ciekawych faktów na temat uważnego życia ale także będą mogli wygrać bardzo atrakcyjne nagrody.

 

Zapraszamy na 9. Noc z Designem 22 czerwca 2017 do Galerii Wnętrz Domar przy ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.