Aranżacje pobudzające zmysły kolorami oraz nowatorską formą elementów wyposażenia to prawdziwa gratka dla amatorów nieszablonowych wykończeń wnętrz. Wielość barw i kształtów może nadać stylizacji bardzo intrygującego charakteru, z drugiej strony nie trudno jednak o przytłoczenie wnętrza.

Abstrakcjonizm, czyli nurt w sztuce, odrzucający figuratywność na rzecz poszukiwania nowych form oraz gry kolorami i pozwalający tworzyć różnorodne kompozycje barw, można przenieść także na grunt aranżacji wnętrz. Podobnie jak pop-art, z jego zdecydowaną paletą kolorów, który wprowadzony do wnętrza potrafi całkowicie zrewolucjonizować nawet najbardziej tradycyjną aranżację. O wystrojach powstałych z zastosowaniem tych technik na pewno nie można powiedzieć, że są nudne. Nie brakuje w nich charakteru oraz sporej dozy kreatywności. Nie ulega jednak wątpliwości, że stylizacje inspirowane sztuką abstrakcji i grą kolorami, czasem mogą być dla nas tak samo jak i ciekawe – bardzo przytłaczające. Decydując się zatem na wykorzystanie w swoich wnętrzach rozmaitych tonacji i form, powinniśmy pamiętać, że umiar ma ogromne znacznie. Miłośnikom odważnych, aczkolwiek stworzonych w idealnych proporcjach aranżacji z pewnością przypadnie do gustu wielobarwna jodełka firmy Kaczkan.

Chodź, pomaluj mój świat…

Wnętrza bogate w kolory, wzory, intrygujące formy czy te, nawiązujące do sztuki, powinny spodobać się wszystkim amatorom niestandardowych stylizacji. Osoby, które decydują się na wykończenie aranżacji w ten sposób, na pewno należą do ludzi odważnych, o dużej kreatywności, a także biorą życie z przymrużeniem oka. W końcu abstrakcjonizm, odchodzący od przyjętych standardów w poszukiwaniu nowych form, nie jest sztuką dla każdego. Aczkolwiek zastosowany we wnętrzu, wprowadza do niego intrygujący, modernistyczny akcent. Gra kolorami z kolei pozwala na tworzenie unikalnych zestawień barwowych. Co więcej, dzięki odpowiedniemu doborowi tonacji, możemy modelować w prosty sposób swoje wnętrza. Na przykład dzięki pomalowaniu sufitu ciemną farbą, możemy sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało niższe. Używając intensywnych, ciepłych kolorów na dużych metrażach kreujemy z kolei przytulny, kameralny nastrój. Malując niewielkie pomieszczenia jasnymi, pastelowymi odcieniami, wizualnie je powiększamy. Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzenie do pomieszczenia pionowych pasów – tym sposobem wydłużamy i podwyższamy pomieszczenie, natomiast za sprawą poziomych wzorów skracamy je i obniżamy. Pop-art natomiast silnie związany jest z elementami graficznymi, takimi jak: motywy komiksowe, plakaty i graffiti lub stylizowane, wielobarwne portrety gwiazd kina i estrady. Elementy dekoracyjne utrzymane w tej stylistyce kreują wnętrza nowoczesne, wyraziste, pełne humoru i dystansu.

Wszystkie odcienie dobrego designu

Osoby, które lubią wnętrza urządzone w dość oryginalnym charakterze, jednak nie przytłoczone wielością kolorów i form, mogą pokusić się o wykończenie stylizacji wielobarwnymi jodełkami Kaczkan. Odpowiednio wyważona kolorystyka klepek wniesie do stylizacji powiew różnorodności, a przy tym podkreśli ciekawy charakter pomieszczenia. Jodełka firmy Kaczkan, czyli specjalny wzór drewnianej podłogi, na którą składają się klepki parkietowe przycięte pod kątem 22,5o w przypadku jodełki węgierskiej lub 45o w przypadku jodełki francuskiej, tworzą charakterystyczną, zygzakowatą strukturę. Parkiet jodełka składa się z dwóch warstw: wierzchniej warstwy szlachetnej oraz podkładu liściastego lub iglastego. Dzięki kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu promieniami UV, parkiet odznacza się podwyższoną wytrzymałością. Zarówno jodełka węgierska, jak i francuska dostępne są w szerokiej gamie wykończeń, dzięki czemu można dopasować ich wygląd do danej aranżacji. Produkt dostępny jest w gamie kolorystycznej lakierów UV z linii Colours of the World (od eleganckiej bieli Alaska przez srebrzysty Dąb White Pearl, ciepły Dąb Whisky aż po nasycony Dąb Czarny Onyx), lub wykończony olejami naturalnymi z serii Colours of the Nature. Miłośnicy odważnych rozwiązań docenią możliwość łączenia klepek o różnym zabarwieniu i tworzenia z nich oryginalnej, kolorowej podłogi, będącej awangardową dekoracją wnętrza. Co więcej, jodełki Kaczkan stosuje się nie tylko w formie parkietu, ale można ozdabiać nimi także ściany, sufity, a nawet zagłowia łóżek.

Miłośnikom wnętrz zachwycających sztuką wyważonej abstrakcji oraz grą kolorami, wielobarwna jodełka z pewnością przypadnie do gustu. Decydując się jednak na rozwiązanie tego typu, powinniśmy pamiętać o umiarze w doborze innych barwnych elementów. Kolorowe deski same w sobie stanowić będą przykuwający uwagę, mocny element aranżacji; swoiste dzieło sztuki wzorniczej, dlatego pozostałe elementy powinny być dla nich jedynie tłem.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.