Mieszkania uznawane są zwykle za zbyt małe na to, aby zamieszkały w nich rodziny dwupokoleniowe – rodzice z dorosłymi już dziećmi czy też ze swoimi rodzicami, którzy potrzebują pomocy. To nie tylko kwestia małego metrażu, ale również prywatności i własnej przestrzeni. To powoduje, to domu wybierane są częściej dla rodzin wielopokoleniowych. Jednak nie jest to jedyna opcja – coraz większym powodzeniem cieszą się apartamenty dwupokoleniowe, które dostępne są także w Polsce. Czy warto zdecydować się na zakup takiej nieruchomości?

Dwa w jednym

Apartamenty dwupokoleniowe to dwa niezależne mieszkania w jednym – zwykle są to mieszkania dwukondygnacyjne, ale również mogą znajdować się na jednej kondygnacji. Mieszkania tego rodzaju sprzedawane są zwykle z dwoma osobnymi wejściami lub też istnieje możliwość wykonania dodatkowego wejścia w sytuacji, gdy będzie ono potrzebne, na przykład, gdy dzieci dorosną.

Również rozstaw wnętrza jest nieco inny niż w standardowych mieszkaniach – przede wszystkim istnieje możliwość wykonania w nich dwóch oddzielnych przestrzeni mieszkalnych z własnymi łazienkami oraz kuchniami lub aneksami kuchennymi, dlatego też nie ma wówczas konieczności korzystania z tych samych pomieszczeń, co dodatkowo poprawia komfort.

Gdzie skorzystać z oferty?

Apartamenty dwupokoleniowe nie są jeszcze tak popularne w Polsce, ale w swojej ofercie ma jej już kilku deweloperów. Warto przede wszystkim sprawdzić ofertę warszawskiego dewelopera Marvipol Ursynów, który takie rozwiązanie zastosował na swoim osiedlu Hill Park położonym na Bielanach. W ofercie dewelopera znajdują się również apartamenty wielofunkcyjne, które mogą być wykorzystane jednocześnie na prowadzenie własnej firmy na parterze oraz do mieszkania na piętrze.

Zatem wybranie apartamentów dwupokoleniowych to przyszłościowa decyzja w sytuacji, gdy planuje się zamieszkać wraz z rodzicami czy dziećmi. Możliwość wydzielenia dwóch mieszkań z jednego jest wówczas bardzo korzystnym cenowo rozwiązaniem, a przy tym zapewnia bliskość rodziny.

doorway-690338_960_720