Libet – producent betonowych kostek brukowych i płyt tarasowych – właśnie poszerzył swoją ofertę o nową linię Libet Ceramic. Pierwszym produktem w nowej linii jest płyta gresowa Aristoni o grubości 2 cm.

Aristoni to płyta gresowa o nowoczesnym wizerunku i doskonałych parametrach użytkowych. Ma kształt kwadratu, który pozwala na tworzenie geometrycznych układów, a naturalny melanż szarości i delikatnie szorstka struktura upodabniają ją do płyt z kamienia granitowego o szlachetnym wyglądzie. Płyta dostępna jest w dwóch wymiarach 60×60 cm i 90×90 cm, jej grubość to zaledwie 2 cm.

Płyta gresowa Aristoni
Aristoni to płyta gresowa o nowoczesnym wizerunku i doskonałych parametrach użytkowych.

Trzeba podkreślić, że 90x90x2 cm jest obecnie jedynym tak dużym formatem płyt na rynkach europejskich – mówi Maciej Pańczyk, szef Działu Badań i Rozwoju firmy Libet.Dodając do tego właściwości Aristoni, klient otrzymuje wyjątkowo atrakcyjny i niezwykle funkcjonalny produkt.

Twarda, odporna, łatwa w montażu

Doskonałe parametry użytkowe Aristoni są efektem innowacyjnej technologii produkcji oraz stosowania wysokiej jakości surowców. Tak powstała płyta gresowa wyróżnia się znakomitą twardością – wytrzymuje nacisk nawet do 1 tony, jest odporna na ścieranie i wszelkie przypadkowe zarysowania. Praktycznie zerowa nasiąkliwość sprawia, że nie jest podatna na powstawanie plam z płynów, takich jak kawa, herbata, soki itp. W przypadku ich rozlania plamy są bardzo łatwe do usunięcia i nie powodują powstawania przebarwień. Ponadto płyty są mrozoodporne i niewrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne, dzięki czemu sprawdzają się również w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci. Wysoki współczynnik antypoślizgowy (R 11) zapewnia bezpieczeństwo nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Płyta gresowa Aristoni
Aristoni to płyta gresowa o nowoczesnym wizerunku i doskonałych parametrach użytkowych.

Praktyczną właściwością płyt gresowych jest ich perfekcyjność wymiarowa – mówi Maciej Pańczyk. – Wszystkie płyty idealnie trzymają wymiar, co pozwala na układanie z minimalną fugą.

Aristoni jest materiałem łatwym i szybkim w montażu. Płytymogą być układane dowolną techniką – od klejenia, poprzez układanie na piaskach i żwirach, po technologię tarasu wentylowanego, czyli układania na wysokich lub niskich wspornikach.

Nowoczesność, elegancja, szyk

Płyty Aristoni dobrze będą prezentowały się w nowoczesnym otoczeniu, zarówno na prywatnej posesji, jak i w przestrzeni publicznej. Ich format skłania do tworzenia regularnych, geometrycznych kompozycji o spokojnym, uporządkowanym charakterze. Wraz z elegancką i obecnie bardzo modną, szarą kolorystyką Aristoni stanie się elementem współtworzącym niebanalne aranżacje. Właściwości płyt Aristoni pozwalają na zastosowanie ich zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Polecane są przede wszystkim do układania nawierzchni tarasów, patio, balkonów, także wykładania basenów i elewacji wentylowanych budynków. We wnętrzach natomiast sprawdzą się na podłogach oraz schodach, tworząc niepowtarzalny klimat.

Wysoki współczynnik antypoślizgowy (R 11) zapewnia bezpieczeństwo nawet przy intensywnym użytkowaniu.
Wysoki współczynnik antypoślizgowy (R 11) zapewnia bezpieczeństwo nawet przy intensywnym użytkowaniu.