infografikaNa rynku usług finansowych dla klientów indywidualnych funkcjonuje obecnie wiele instytucji, które udzielają atrakcyjnych pożyczek na krótki okres czasu. Jak wybrać właściwą, dzięki której szybko i bezpiecznie otrzymasz pieniądze?

 

To, czy zdecydujesz się na skorzystanie z kredytu bankowego lub pożyczki, którą udzielają instytucje finansowe, zależy przede wszystkim od Twoich indywidualnych wymagań jako klienta. Banki stosują najczęściej rozbudowane procedury weryfikacji kredytobiorcy i jego zdolności finansowej. Wymagają także wielu różnych zaświadczeń i dokumentów, nawet przy stosunkowo małych kwotach kredytu. Ponadto pozytywna decyzja o przyznaniu kredytu także nie jest oczywista.

Jeśli zatem zależy Ci na czasie oraz chcesz ograniczyć formalności do minimum, warto rozważyć skorzystanie z oferty firmy pożyczkowej. Instytucje pozabankowe mają uproszczone procedury, dlatego decyzję o przyznaniu pożyczki klienci otrzymują w bardzo krótkim okresie czasu. Warto pamiętać, że zła historia kredytowa pożyczkobiorcy nie przekreśla szans na odpowiednio dopasowaną do potrzeb klienta pożyczkę. Dlatego pożyczki są wygodnym rozwiązaniem, gdy niespodziewanie zepsuje się pralka czy lodówka, pojawią się inne nieprzewidziane wydatki lub z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej niezbędny okaże się zakup nowego telewizora.

Jednakże decydując się na pożyczkę, należy mieć się na baczności, aby nie popaść w spiralę zadłużenia. Dlatego nie należy zaciągać kolejnej pożyczki na spłatę pierwszej. Można uniknąć tego zagrożenia, dzięki dokładnemu oszacowaniu swoich możliwości finansowych oraz rozsądnemu planowaniu wydatków.

Mimo coraz większej popularności szybkich pożyczek, wiele osób nie orientuje się, jak przebiega proces przyznania pożyczki gotówkowej i na co należy szczególnie zwracać uwagę przy jej wyborze. Jeśli chcesz, by pożyczka była nie tylko prosta, ale przede wszystkim bezpieczna, zapoznaj się z infografiką, która rozwieje Twoje wątpliwości. Pamiętaj, że to właśnie niewiedza powoduje, że wokół szybkich pożyczek tworzą się negatywne stereotypy.
Czas podjąć z nimi walkę!

optima_infografika2A_5 dobra wersja