Ekologia to pojęcie, które na dobre zagościło w słownikach architektów oraz dekoratorów wnętrz. Bardzo modne w ostatnim czasie aranżacje ukształtowane pod wpływem piękna nieskażonej natury są przyjazne zarówno środowisku, jak i człowiekowi.

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do umacniania oraz wprowadzania nowych, proekologicznych nawyków. Segregujemy śmieci, a także stawiamy na rozwiązania pozwalające zużyć jak najmniejszą ilość energii do ogrzania, oświetlenia oraz eksploatacji domowych sprzętów. Powinniśmy pamiętać jednak, że poza tradycyjnymi sposobami dbania o środowisko, jest jeszcze wiele innych, dzięki którym nie tylko możemy zadbać o otaczającą nas naturę, ale również wykreować przestrzeń niezwykle funkcjonalną, a zarazem wyróżniającą się intrygującym designem. Firma Technistone posiada w swojej ofercie powierzchnie konglomeratowe, spełniające najwyższe standardy ekologii przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych.

Proekologiczny design

Inspirując się modą na stosowanie proekologicznych rozwiązań w budownictwie mieszkaniowym, architekci oraz dekoratorzy wnętrz postanowili przenieść idee ekologii do aranżacji wnętrz. Tego typu realizacje cechują się przede wszystkim stonowaną, neutralną kolorystyką, przywodzącą na myśl barwy ziemi, a także wykorzystaniem naturalnych materiałów, takich jak np. drewno i kamień, czy też surowców pochodzących z recyklingu. W aranżacjach inspirowanych naturą wszelkie elementy wyposażenia powinny posiadać łagodne, najlepiej obłe kształty oraz być dopasowane do anatomicznych cech człowieka, co zapewnia domownikom wygodę i ergonomię użytkowania. Wnętrza takie są przestronne, jasne i otwarte, niepozbawione jednak przytulnych zakątków, w których można zaszyć się z książką. Przestrzenie zaaranżowane w duchu ekologii zbliżają nas do natury, a tym samym są przyjazne środowisku. Wszechobecna harmonia sprzyja z kolei wypoczynkowi oraz sprawia, że każda chwila spędzona w tak urządzonym wnętrzu jest wyjątkowa.

Niczym nieskażone piękno

Podczas urządzania wnętrz w stylu organicznym bądź ekologicznym, warto zastąpić tradycyjne materiały wykończeniowe surowcami o wysokich parametrach użytkowych, produkowanymi zgodnie z prawami ekologii – takimi jak powierzchnie konglomeratowe Technistone. Zyskały one certyfikat firmy CSC Global Services, wyróżniający wyroby, których produkcja odbywa się zgodnie z poszanowaniem praw natury. Znak Indoor Advantage Gold jest dowodem na to, że konglomeraty Technistone nie emitują do otoczenia szkodliwych substancji, przez co gwarantują wysoką jakość powietrza we wnętrzach, w których są stosowane. Powierzchnie kwarcytowe Technistone dopuszczone są do kontaktu z żywnością, a za sprawą wykorzystania kruszonych zwierciadeł oraz szkła, poddanych wcześniej procesowi recyklingu, wyróżniają się najwyższą zawartością surowców wtórnych na rynku. Szczególnie dwa kolory: Starlight Black i Starlight Ruby posiadają najwyższą zawartość surowców wtórnych – ponad 60%, co ma szczególne znaczenie dla osób, którym bliskie jest dobro środowiska naturalnego. Dodatkowo konglomeraty kwarcytowe składają się w 95% z naturalnych surowców, połączonych wysokojakościowymi komponentami. Piaski kwarcowe, wykorzystywane do produkcji materiału charakteryzują się najwyższą czystością, natomiast żywice nadają materiałowi wyjątkową twardość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Konglomerty kwarcytowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, między innymi w odcieniach beżów i brązów, czyli w barwach idealnie komponujących się ze stylem organicznym oraz ekologicznym.


Informacje o firmie:

 

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.