Na rok 2017 zapowiedziane zostały spore zmiany w trendach wnętrzarskich. Skandynawski minimalizm i chłód będą stopniowo zastępowane elementami wprowadzającymi do wnętrz przytulny i ciepły charakter. Wśród kolorów dominować będą butelkowa zieleń oraz barwy ziemi. W idee te idealnie wpasowuje się Kaczkan ze swoją ofertą desek podłogowych wykończonych w olejach naturalnych oraz lakierach.

Po modzie na surowe lofty i chłodny, skandynawski klimat, nastał czas prawdziwego powrotu natury. Ciepłe kolory ziemi, naturalne materiały, takie jak drewno czy korek oraz elementy kreujące pełną harmonii atmosferę ZEN, zdominują najnowsze trendy. Wprowadzanie do mieszkań bujnych roślin i tworzenie przytulnych, cichych kątów do relaksu, będzie odpowiedzią na zmęczenie życiem w miastach z wielkiej płyty i potrzebę izolacji od zgiełku. Filozofia zdrowego stylu życia zaczyna więc gościć w naszych domach, przenikając się z estetyką eko i łącząc z nią w codziennym życiu.

Back to Nature: materiały i kolory

Naturalna, ciepła barwa drewna, wyeksponowana w podłogach Kaczkan z kolekcji Colours of Nature, pokrytych specjalistycznymi olejami, nada harmonijnego charakteru ZEN każdemu pomieszczeniu i doskonale współgrać będzie z zieloną roślinnością. Naturalne oleje wykorzystywane do wykończenia desek Kaczkan wpisują się w trendy eko, faworyzujące nietoksyczne, ekologiczne surowce i materiały produkowane z poszanowaniem praw natury. Dzięki uniwersalności odcieni podłóg z kolekcji Colours of the Nature, możemy z łatwością zestawiać je z fantazyjnymi fakturami i różnorodnymi materiałami. W roku 2017 mogą to być modne dywany z motywem mandali czy nadruki przywołujące kształty liści i wzorów roślinnych. W kolejny trend roku 2017, wyróżniający kolory ziemi, wpisuje się gama podłóg  Colours of the World, szczególnie: Dąb Thermo Coffee Dąb Czarny Onyx lub delikatniejsza wersja podłogi – Whisky. Z takimi ciemnymi odcieniami dobrze będą się komponować modne odcienie butelkowej zieleni oraz kolor roku Instytutu Pantone – greenery. Zieleń natomiast dopełnić można łagodnymi, równie modnymi szarościami – odcienie od srebrzystego przez gołębi aż po stalowy znaleźć można w takich podłogach jak Grey Pearl, White Pearl, Grey Eagle czy olej szary. Swoimi zróżnicowanymi kolekcjami Kaczkan zachęca do odważnych rozwiązań w aranżacji wnętrz, proponując jodełkowe ułożenie desek, które nadaje pomieszczeniom oryginalnego charakteru.

Pomagamy naturze dostosować się do naszych potrzeb

Poczucie bliskości z naturą rodzi się nie tylko poprzez odpowiedni dobór kolorów we wnętrzu, ale także świadome decyzje dotyczące pochodzenia i jakości wykorzystywanych materiałów. Naturalne surowce wykorzystane w aranżacjach powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być produkowane z poszanowaniem praw natury, a także wykończone przyjaznymi środowisku i ludziom substancjami. Zabezpieczenie powierzchni podłogi za pomocą oleju to jedno z najbardziej naturalnych rozwiązań. Olej zapewnia subtelne wykończenie koloru desek, a także ułatwia szybkie naprawienie ewentualnych zarysowań jedynie za pomocą szmatki i oleju. W ofercie firmy Kaczkan dostępne są oleje transparentny, szary, biały i brązowy, które zachowują naturalny odcień podłogi sprawiając dodatkowo, że nie widać na niej zabrudzeń. Natomiast dla osób oczekujących najtrwalszego zabezpieczenia podłogi, proponowane jest wykończenie jej lakierem utwardzanym promieniami UV. Lakier zabezpiecza powierzchnię przed urazami mechanicznymi, a także podkreśla rysunek i kolor drewna, czyniąc z podłogi efektowny i wyrazisty element modnej aranżacji. Lakiery wykorzystywane przy wykańczaniu podłóg Kaczkan są nieszkodliwe dla środowiska i użytkowników, podobnie delikatne oleje, które przygotowywane są na bazie naturalnych składników i posiadają pełną certyfikację zgodną z wymogami Unii Europejskiej.

Więcej informacji na stronie: www.kaczkan.pl

Kaczkan produkuje podłogi drewniane od 30 lat jako tradycyjna, rodzinna firma z imponującą wiedzą o drewnie i jego obróbce. Nasze drewno pochodzi ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł w Europie. Jest pozyskiwane zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi,
a wykonywane deski odpowiadają najwyższym standardom jakościowym. Wszystkie podłogi posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację produktów z drewna zgodną z wymogami Unii Europejskiej. Każdy etap procesu produkcyjnego odbywa się w Europie i jest nadzorowany przez eksperta, co odróżnia marką Kaczkan od firm, które produkują podłogę na skalę masową. Innowacyjne technologie pozwalają na uzyskanie wysokiej precyzji, optymalizację produkcji, obniżenie kosztów oraz ochronę środowiska, co potwierdza aż siedem certyfikatów: PN-EN dotyczący produkcji, certyfikat CE (Conformité Européenne), deklarujący spełnienie wymogów dotyczących bezpieczeństwa użytkowania oraz jakości produktu wg dyrektyw UE,  certyfikat DIBT świadczący o jakości produktów oraz
o wysokich standardach środowiska i ludzi w branży budowlanej, a także certyfikat FSC przyznawany jest za poszanowanie zasad gospodarki leśnej. Roczna produkcja wynosi 900 000 m kw. podłóg dwuwarstwowych oraz 200 000 m kw. podłóg litych, a blisko 90% podłóg trafia za granicę – na rynek europejski. Firma otrzymała liczne nagrody, z których najbardziej prestiżowe to Diamenty Forbesa 2012 i 2013,  7 Gazele Biznesu, 2 Orły Eksportu 2015.