Ze względu na obniżoną sprawność fizyczną, wiele starszych osób ma problem z wchodzeniem pod prysznic, nie wspominając już o możliwości częstego korzystania z wanny. Na szczęście współczesna moda wyszła naprzeciw potrzebom tej grupy osób i na rynku pojawiło się mnóstwo brodzików płytkich, a także specjalnych brodzików podpłytkowych, które pozwalają na bezproblemowe korzystanie z prysznica osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, również osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Przykładem takich brodzików mogą być płaskie i podpłytkowe brodziki Schedpol, które umożliwiają wejście pod prysznic bez konieczności przekraczania wysokiego progu, z jakim mamy do czynienia w klasycznych brodzikach typu głębokiego.

brodzik SchedpolCharakterystyka brodzików płaskich i podpłytkowych

Brodziki o płaskim profilu oraz brodziki do zabudowy podpłytkowej cieszą się rosnącą popularnością głównie ze względu na wyższy poziom estetyki wykończenia. Po wykonaniu prawidłowej instalacji płaski brodzik Schedpol lub inny markowy brodzik płaski jest niemal zupełnie niewidoczny dla oka, przez co cała konstrukcja kabiny prysznicowej wydaje się bardziej smukła i nowoczesna. Brodziki podpłytkowe są zamaskowane w całości – w polu widzenia pozostaje jedynie estetycznie wykończony odpływ. W związku z tym konstrukcja kabiny prysznicowej staje się maksymalnie transparentna. Tego typu rozwiania stosowane są m.in. w przypadku nowoczesnych kabin prysznicowych przeznaczonych do samodzielnej zabudowy czy kabin typu Walk In, które pozbawione są klasycznych drzwi wejściowych do kabiny. Wybierając płaski lub podpłytkowy brodzik Schedpol z powodzeniem możesz korzystać z takich nowoczesnych kabin prysznicowych.

Gdzie można zainstalować brodzik podpłytkowy?

Jeśli zależy Ci na przystosowaniu kabiny prysznicowej do potrzeb osoby starszej lub osoby o ograniczonej sprawności ruchowej i planujesz zakup płaskiego brodzika Schedpol lub innej wersji brodzika o niskim profilu, musisz pamiętać o konieczności przynajmniej częściowej przebudowy instalacji wodno-kanalizacyjnej w łazience. Niskie osadzenie odpływu w przypadku brodzików pod zabudowę jest możliwe, ale może wiązać się z koniecznością częściowego skuwania posadzki lub podniesienia całości posadzki w łazience – by poziom posadzki i ukrytego pod nią brodzika podpłykowego były równe. W praktyce podpłytkowy brodzik Schedpol lub inny brodzik tego typu zainstalować można w każdej łazience. Wystarczy tylko przebudować instalację odpływową i wyrównać poziom posadzki, by nie tworzyć niepotrzebnego uskoku pomiędzy brodzikiem, a resztą podłogi.