Kolekcje Bristo oraz Nutto marki Cersanit zdobyły tytuły  „Perła Ceramiki UE 2013” w X jubileuszowej edycji konkursu kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”.
Nagrodzone kolekcje zachwyciły jury klasyczną elegancją oraz oryginalnością.

 

W X edycji konkursu marka Cersanit zdobyła dwa tytuły „Perły Ceramiki EU 2013” w klasie standard dla kolekcji Bristo i Nutto w kategorii płytki na ściany i podłogi. Jury konkursu, składające się z architektów, projektantów i dziennikarzy magazynu „Wokół płytek ceramicznych” doceniło w obu kolekcjach połączenie klasycznej elegancji z nowoczesnością i pięknem natury.

„Bristo i Nutto to jedne z najczęściej wybieranych kolekcji przez naszych klientów, gdyż obrazują piękno natury zaklęte w gresie. Powrót do natury jest od kilku lat popularnym trendem w  światowym  designie, będącym odzwierciedleniem pragnienia  wykorzystywania w aranżacji wnętrz naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Nasze kolekcje to odpowiedź na tę właśnie potrzebę rynku. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kolekcje Bristo i Nutto zostały zauważone i docenione nie tylko przez klientów, lecz również przez profesjonalne jury konkursu Perły Ceramiki UE 2013.” – powiedziała Renata Bartmańska, brand manager marki Cersanit.

Nagrodzone kolekcje marki Cersanit

Bristo

Dzięki płytkom z tej kolekcji atmosfera wnętrza przypominać będzie bardzo modny, urbanistyczny klimat pofabrycznych, industrialnych loftów. Gresy Bristo dokładnie oddają wzór szarego, przetartego  betonu. Płytki dekoracyjne z kolekcji ozdobione prostymi, graficznymi motywami, przypominają natomiast surową, betonową mozaikę. Ten  oryginalny wzór świetnie pasuje do nowoczesnej łazienki i znakomicie  odnajduje się w towarzystwie szkła oraz chromowanej armatury i dodatków. Dzięki swej praktycznej kolorystyce oraz funkcjonalności płytki z tej serii sprawdzą się równie dobrze w kuchni, holu oraz na tarasie.

Nutto

Kolekcja Nutto to idealna propozycja dla nowoczesnych ekologów.  Perfekcyjnie oddany wzór słojów i barwa jasnego drewna sosnowego  inspirację czerpią wprost z natury. Płytki bazowe kolekcji uzupełnione są dekorami odwzorowującymi drewno o różnorodnym wybarwieniu, które układają się w wyraziste pasy. Kolekcja doskonale pasuje do oszczędnych i bliskich naturze wnętrz w stylu skandynawskim, jak i również do nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeni o miejskim charakterze. Znakomicie zaprezentuje się w łazience, w holu oraz salonie. Na podłogach tworzy jasne i czyste posadzki, na ścianach doskonale imituje fornirowe panele.

O konkursie:

Konkurs Perły Ceramiki UE organizowany jest przez redakcję „Wokół Płytek Ceramicznych” od 2004 roku. Tegoroczna edycja składała się z dwóch etapów. W I etapie profesjonalne jury przyznało nominacje w trzech równorzędnych kategoriach. Natomiast w II etapie najlepsze kolekcje zostały nagrodzone tytułem Perła Ceramiki UE 2013 oraz Perła Ceramiki Dystrybutorów 2013. W jury X edycji konkursu zasiedli: Magdalena Kaliszuk-Barańska – architekt wnętrz, Sekcja Architektury Wnętrz Związku Polskich Artystów Plastyków (przewodnicząca jury); Jerzy Uścinowicz – architekt, Stowarzyszenie Architektów Polskich; Krystyna Wiśniewska – redaktor naczelna kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”; Danuta Kostrzewska-Matynia – zastępca redaktora naczelnego kwartalnika „Wokół Płytek Ceramicznych”.

 

Bliższe informacje:

Joanna Szczegielniak
ATW Communications
Tel. 662 171 896, (22) 851 00 21
mail: joanna.szczegielniak@atwcom.pl