Motyw kosmosu to jeden z najoryginalniejszych trendów, który zagości we wnętrzach w 2018 roku. Estetyka ta z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom awangardowych rozwiązań projektowych.

2018 rok upłynie pod hasłem międzygalaktycznych wojaży. We wnętrzach dominować będą motywy kojarzone z kosmosem, głęboka kolorystyka oraz futurystyczne elementy wyposażenia. Doskonałym zwieńczeniem tak zaaranżowanych przestrzeni będą produkty Technistone pochodzące z kolekcji Brilliant i Starlight, które za sprawą wtopionych drobinek szkła i zwierciadeł idealnie wkomponowują się w galaktyczny design.

Międzygalaktyczna podróż
Gwiazdy, planety i drogi mleczne w najbliższym sezonie zdominują nowoczesne aranżacje wnętrz. Te i inne kosmiczne motywy pojawią się na ścianach, meblach, tkaninach oraz dodatkach, nadając stylizacjom niespotykanego do tej pory wymiaru. Najmodniejsze we wnętrzach powstałych z fascynacji przestrzenią pozaziemską będą głębokie kolory: granat, fiolet, czerwień, butelkowa zieleń oraz klasyczna czerń. Tuż obok nich zagoszczą połyskliwe detale w tonacjach srebra i złota, wnoszące do wnętrza wyrafinowany blask. Ale oprócz kosmicznych deseni, w projekcie wnętrza warto umieścić także futurystyczne elementy wyposażenia, które podkreślą charakter aranżacji rodem z odległej przyszłości. Wśród nich powinny pojawić się meble o obłych kształtach, nowoczesne technologie oraz sprzęty codziennego użytku w awangardowej odsłonie. Aby wnętrze nabrało jeszcze bardziej klimatycznego charakteru, warto wypełnić je stylizowanymi dodatkami – na przykład retro lunetami lub dekoracyjnymi globusami.

Technistone inspiruje!
W galaktycznych stylizacjach efektownie zaprezentują się elementy wykonane z konglomeratu kwarcytowego Technistone pochodzące z kolekcji Brilliant i Starlight. W skład materiałów wtopione są drobinki szkła i zwierciadeł, które efektownie mieniąc się na jego powierzchni kreują ciekawe efekty wizualne. Produkty linii Brilliant odznaczają się delikatnym rysunkiem, ponieważ w ich skład zostały wtopione zaledwie drobinki połyskliwych powierzchni, przywodzące na myśl gwiezdny pył rozsypany na niebie. Na produktach linii Starlight możemy natomiast zauważyć duże iskrzące kawałki tego typu elementów, przypominające wręcz gwiazdy. Kolekcje obejmują produkty utrzymane w tonacjach bieli, kremów, brązów, szarości, czerni oraz czerwieni, dlatego dobór idealnego materiału do danej wizji projektowej jest niezwykle prosty. Produktami, które idealnie zwieńczą najoryginalniejsze stylizacje 2018 roku są niewątpliwie dwie nowości linii Brilliant – materiał Brilliant Galaxy, który posiada glęboko czarną powierzchnię, na której drobinki szkła i zwierciadeł efektownie przenikają się z jasnymi, pierzystymi wzorami oraz material Brilliant Arabesco cechujący się krystalicznie białym tłem, które urozmaicają delikatne, jasnoszare użylenia. Alternatywą w czarnym i białym wybarwieniu dla produktów linii Brilliant są materiały Starlight Black i Starlight White.

Materiały Technistone linii Brilliant i Starlight za sprawą swojej zwiercielanej stuktury, potrafiącej rozświetlić wnętrze, są wprost stworzone dla osób szukających ponadczasowych, stylowych rozwiązań. Za sprawą doskonalych właściwości, takich jak: podwyższona odporność na zabrudzenia, zarysowania i zaplamienia, nienasiąkliwość oraz antystatyczność, stanowią natomiast gwarancję swojej najwyższej jakości.

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.