Gdy strach zagląda w oczy warto poszukać bezpiecznego schronienia… Traktując z przymrużeniem oka święto czarów i strachów, Grupa Eko-Park zaprasza na Dni Otwarte w halloweenowym klimacie. W weekend 25-26 października w godzinach 10-15 deweloper wyczaruje dla swoich gości atrakcyjne oferty mieszkań w eleganckim kompleksie Grazioso Apartamenty. Na najmłodszych czeka konkurs na najciekawszą rzeźbę z dyni, a na wszystkich, którzy odwiedzą biuro przy Chodkiewicza 5 – pyszna halloweenowa zupa dyniowa.

DNI OTWARTE W HALLOWEENOWEJ ODSŁONIE_grafika1

Halloween pochodzi od celtyckiego święta All Hallow’s Eve (wigilii Wszystkich Świętych), które hucznie obchodzone jest 31 października m.in. w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W tym dniu dorośli spotykają się, by w radosnej atmosferze uczcić pamięć o swoich przodkach. Dla dzieci to pretekst, by włożyć zabawny kostium i wcielić się w najokropniejsze straszydła, a co najważniejsze, zgromadzić zapas słodyczy, odwiedzając okolicznych mieszkańców. W niektórych krajach świętowanie trwa nawet tydzień np. Seleenwoche, czyli odpowiednik Halloween w Austrii trwa od 30 października do 8 listopada. Ludzie przed pójściem spać zostawiają na kuchennych stołach chleb, wodę i zapalają lampy. Wierzy się bowiem, że w nocy przychodzą do domu duchy zmarłych przodków. Do Polski tradycja Halloween zawitała w latach 90. i z roku na rok zdobywa szersze grono sympatyków.

Cukierek, albo psikus                                                 

Najwięcej radości w Halloween mają dzieci. Wielką radość sprawia im możliwość kreowanie magicznego świata, wchodzenie w rolę bohaterów, a przede wszystkim wspólne wędrówki do sąsiadów, by otrzymać słodkości. Tego dnia praktykowane jest bowiem pukanie do drzwi z pytaniem „cukierek, albo psikus?”. Obchody święta wiążą się z odpowiednim przygotowaniem – tradycją stało się szycie lub zakup specjalnych strojów, przystrojenie mieszkania czy rzeźbienie dyniowych głów i figurek. Wszystkie te czynności wymagają czasu, ale ich dużą zaletą jest rodzinna integracja. Pomysłów na spędzenie tego dnia jest wiele. Organizowane są halloweenowe party, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci – przebierane domówki, czy wspólne wyjścia na tematyczną imprezę do centrum miasta. Na ulicach można spotkać barwnie i zaskakująco ubranych ludzi, ponieważ za sprawą czarów i magii tego dnia wszystko może się zdarzyć.

Halloweenowa odsłona Eko-Parku

Warszawskie osiedle Eko-Park, znane jest jako miejsce przyjazne rodzinie. Zielona okolica Pola Mokotowskiego, zachęca do wspólnych spacerów, a szeroka oferta okolicznych restauracji i kawiarni do spotkań przy rodzinnym stole. Ta lokalizacja jest równie chętnie wybierana przez singli, którzy szukają eleganckiego apartamentu na kameralnym osiedlu, lecz blisko tętniącego życiem miasta. W weekend 25-26 października, w ramach Dni Otwartych, klienci odwiedzający biuro dewelopera, będą mogli poczuć klimat halloweenowych czarów niezależnie od wieku. – Postanowiliśmy zaprosić obecnych i potencjalnych klientów na Dni Otwarte zorganizowane w klimacie Halloween. Chcemy pokazać, że nasze osiedle jest miejscem przyjaznym i otwartym, które integruje mieszkańców. Przygotowaliśmy niecodzienne atrakcje nawiązujące do święta strachów, a przede wszystkim specjalną ofertę na atrakcyjne lokale w Grazioso Apartamenty – mówi Barbara Klassek, Dyrektor Promocji Sprzedaży Eko-Park S.A. Każdy, kto odwiedzi biuro mieszczące się przy ul. Chodkiewicza 5 będzie mógł zapoznać się z ofertą sprzedażową dewelopera przy halloweenowym poczęstunku, a z myślą o najmłodszych przygotowano konkurs na najciekawszą rzeźbę z dyni.

Więcej informacji: PiaR+, Dorota Steliga – tel. kom. 512 949 039, d.steliga@prplus.pl