Sztuczne kwiaty nieodmiennie kojarzą nam się raczej z tandetą i kiepskim wykorzystaniem np. na cmentarzach. Tymczasem jest to jedynie przekonanie wynikające z dawnego użytkowania takich kwiatów. Dziś, przy coraz lepszej technice ich wykonywania, można liczyć na wszechstronny użytek.

Niegdyś sztuczne kwiaty oznaczały przede wszystkim wiązanki pogrzebowe. Dziś stają się wyznacznikiem nowego stylu i stosowane są powszechnie w najróżniejszych okolicznościach. Warto sprawdzić, czy ich posiadanie nie jest korzystne również dla nas.

Kwiaty cięte

sztuczne kwiatyZ zasady sztuczne kwiaty to przede wszystkim imitacje ciętych kwiatów pojedynczych. Oczywiście, nadal można je stosować jako wypełnienie do flakonów przy nagrobkach bliskich – zazwyczaj są o wiele bardziej trwałe, odporne na pogodę, a jednocześnie dość tanie. W takim przypadku flakon dobrze jest obciążyć, a na obciążenie włożyć specjalną gąbkę, w której kwiaty będą się dobrze trzymać.

Coraz więcej osób decyduje się na sztuczne kwiaty ustawiane w domu okolicznościowo, na przykład przy okazji wiązanek bożonarodzeniowych czy w dekoracjach wielkanocnych. Wybór dobrej jakości kwiatów – czyli tych nowszej generacji, wykonanych z wysokich jakościowo materiałów – pozwala na stworzenie pięknych bukietów czy stroików w sam raz na istotne okoliczności czy np. odwiedziny bliskich z okazji świąt.

Oczywiście, kwiaty tego typu mogą być również stosowane po prostu jako dekoracja. Jeśli zależy nam na ciekawym akcencie kolorystycznym, a raczej nie mamy cierpliwości i finansów na wymienianie ciągle nowych kwiatów żywych, to cięte sztuczne kwiaty mogą być doskonałym rozwiązaniem.

Kwiaty doniczkowe

Niewiele osób wie, że również takie kwiaty powstają jako sztuczne(możesz je znaleźć chociażby tutaj). Zazwyczaj skupiamy się na kwiatach ciętych, podczas gdy te doniczkowe świetnie dopasują się np. do wnętrza gabinetu czy biura, gdzie nie ma nikogo, kto by przykładał specjalną wagę do pielęgnacji klasycznych, żywych kwiatów. Taki sztuczny kwiat często przypomina do złudzenia żywy, głównie z uwagi na materiały, z których jest stworzony – często wykorzystywany lateks oraz inne, bardzo realistycznie wyglądające materiały.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy kwiaty cięte, czy doniczkowe, sztuczne kwiaty mogą być dobrym rozwiązaniem na stworzenie ciekawej i trwałej kompozycji na różne okazje – i bez okazji. Dobrym miejscem, aby wybrać interesujące nas kolory i mieć możliwość dobrania wysokiej jakości produktów jest hurtownia florystyczna, gdzie dodatkowo możemy znaleźć akcesoria do uzupełnienia kompozycji. Mogą to być nie tylko doniczki, ale również ciekawe wizualnie flakony.