Urządzając wspólne mieszkanie, młode pary stają przed nie lada wyzwaniem. Z jednej strony powinno ono odpowiadać często odmiennym gustom obu domowników, z drugiej być odzwierciedleniem indywidualności każdego z nich. Jak na kilkudziesięciu metrach kwadratowych stworzyć komfortową i stylową przestrzeń dla dwojga, podpowiada ekspert firmy Technistone.

Zakup mieszkania to spore wyzwanie finansowe dla młodych osób. Z tego powodu urządzając swoje lokum od postaw, pary dążą od tego, aby spełniało ono wszelkie wymogi funkcjonalności, odpowiadało ich upodobaniom stylizacyjnym, a także możliwościom finansowym. Ponadto wspólne lokum musi gwarantować balans pomiędzy tym, co wspólne, a tym, co własne, między estetyką a użytecznością, pierwiastkiem męskim i żeńskim.  

Serce mieszkania

Niezwykle ważne jest, aby podczas urządzania mieszkania dla młodego małżeństwa wziąć pod uwagę potrzeby i gusta obydwu osób. Tylko dzięki temu można stworzyć przestrzeń, w której domownicy będą się czuć się swobodnie i komfortowo. Jeśli zdarzy się tak, że właściciele mają odmienną wizję w kwestii wystroju wnętrza, powinni postawić na neutralną aranżację, w której indywidualne upodobania zostaną podkreślone spersonalizowanymi dodatkami. Na początku urządzania świeżo zakupionego lokum warto skupić się na salonie oraz kuchni, gdyż to te dwa pomieszczenia często uznawane są za serce domu. Ich funkcje nieustannie się przenikają, dlatego połączenie strefy kuchennej z wypoczynkową jest idealnym rozwiązaniem dla dynamicznych osób, które na tak zaaranżowanej przestrzeni skupią życie rodzinne i towarzyskie. Jednak podczas urządzania mieszkania dla dwojga warto wziąć pod uwagę chwile, w których lokatorzy będą chcieli spędzić nieco czasu w samotności. Idealnym rozwiązaniem są osobne pokoje, w których zarówno pan, jak i pani będą mogli oddać się swoim pasjom. Jeśli metraż mieszkania na to nie pozwala, można za pomocą lekkiego przepierzenia lub parawanu wydzielić w pokoju dwie strefy, zapewniające obojgu odrobinę prywatności.

 

Strategiczne lokalizacje

Jeśli chodzi o łazienkę i sypialnię, w miarę możliwości dobrze jest ulokować te pomieszczenia po przeciwległej – w stosunku do salonu i kuchni – stronie mieszkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymamy dwie strefy mieszkalne: dzienną i nocną. Jeśli metraż na to pozwala, można zrezygnować z tradycyjnej szafy i wydzielić fragment pomieszczenia, aranżując mini garderobę, w której pani domu będzie mogła przymierzać ulubione ubrania. Łazienka, szczególnie w godzinach porannych, jest strategicznym miejscem w każdym domu, dlatego niezwykle istotne, aby została zaaranżowana w sposób funkcjonalny i przemyślany. Podzielenie przestrzeni na dwie strefy ułatwi poranną toaletę i sprawi, że każdy z domowników na czas dotrze do pracy. Osobne umywalki i lustra pozwolą parze w tym samym czasie przygotowywać się do wyjścia. W przypadku mniejszych rozmiarów łazienki, wykorzystać można zintegrowane umywalki z dwoma nieckami i zabudowę typu twins. Szczególnie istotnym elementem jest także pojemny blat, na którym zarówno on, jak i ona przechowywać będą przybory kosmetyczne. Niezwykle ważne jest jednak, aby był on wykonany z solidnego, odpornego na działanie wody materiału, który jednocześnie stylowo wygląda. Faktem jest, że młodzi ludzie urządzając swoje mieszkania coraz częściej wybierają wysokojakościowe materiały, które będą służyć przez kolejne 10 czy 20 lat. Dlatego zamiast najtańszych paneli skłaniają się ku drewnie, a zamiast blatów z laminatów czy tradycyjnych płytek ceramicznych wybierają konglomeraty.

– Konglomeraty kwarcytowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych. Nie chłoną wody jak klasyczny kamień, nie pękają i nie wypaczają się jak drewno, są o wiele trwalsze niż ceramika, antyseptyczne i daleko lżejsze niż na przykład granit. Płyty z konglomeratów znajdują zastosowanie zarówno w kuchni, gdzie służą jako powierzchnia robocza, jak i w łazience, przybierając formę blatu zintegrowanego z umywalką. Materiał ten występuje w wielu wybarwieniach, wzorach i fakturach, jednak w ostatnich miesiącach największą popularnością cieszy się linia Noble Collection, wyglądem przypominająca najwyższej jakości marmury. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną cieszyć się autentycznym i szlachetnym rysunkiem szlachetnego kamienia przy zachowaniu najwyższych parametrów użytkowych – wyjaśnia Krzysztof Piotrowski, Przedstawiciel na Polskę firmę Technistone.

Konglomeraty służyć mogą także do wykonywania posadzek i brodzików w wyjątkowo efektownych i funkcjonalnych kabinach prysznicowych typu walk-in. Dobrze, aby posiadały one dwie słuchawki oraz odwodnienie liniowe, dające możliwość indywidualnego zaaranżowania przestrzeni kąpielowej. Dla szczęśliwych posiadaczy przestronnej łazienki idealnym rozwiązaniem pozostaje duża wanna, która pozwoli na wspólny relaks po intensywnym dniu.

 

Informacje o firmie:

TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Centrala TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE jest również aktywnym członkiem ASTA Europe (Europejskiego Zrzeszenia Producentów kamienia Konglomeratowego), które kładzie duży nacisk na normy wg których produkowany jest kamień konglomeratowy. Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy  będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji.

technistone_aranzacja_kuchnia_m