Remont nie jest łatwy do przeprowadzenia samodzielnie, jeśli mamy jednak wystarczająco dużo umiejętności i samozaparcia, przynajmniej częściowo da się go wykonać samodzielnie. Kiedy nie  zatrudniamy do remontu całej ekipy, warto pomyśleć najpierw o narzędziach, które mogą okazać się przydatne nie tylko na czas remontu, ale także przy różnych codziennych naprawach.

Wiertarka

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek remont bez wiertarki. Na rynku istnieje bardzo szeroki wybór tego typu elektronarzędzi, dlatego warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie.

Jeżeli zależy nam na wierceniu otworów w drewnie, w zupełności wystarczy do tego wiertarka ręczna. W przypadku, gdy zamierzamy jednak remontować nie tylko mieszkanie, ale także – na przykład – swoje podwórko, pomocna może okazać się wiertarka udarowa, która potrafi wywiercić otwory w dużo twardszych materiałach, takich jak np. beton.

Bardzo wielofunkcyjnym urządzeniem jest wiertarka dwubiegowa, która przeznaczona jest do wiercenia zarówno trwałych materiałów, jak i tych kruchych. Mogą z niej korzystać zarówno niewprawieni majsterkowicze, jak i profesjonaliści, jest to bowiem najbardziej uniwersalny rodzaj wiertarki.

Wkrętarka

Co prawda jest ona z reguły dużo lżejsza i tańsza, jednak jej moc jest dużo mniejsza niż w przypadku wiertarki, dlatego sprawdzi się ona jedynie przy wkręcaniu śrub oraz wkrętów o małych rozmiarach. Dlatego też warto ją wykorzystać podczas skręcania mebli oraz innych stosunkowo prostych czynności. Dzięki temu, że są one zaopatrzone w system elektrycznego hamulca, praca z nimi jest całkiem przyjemna.

Wiertarko-wkrętarka

Alternatywą dla obu urządzeń jest wiertarko-wkrętarka, która łączy funkcje obu urządzeń. Ogromną zaletą są jej niewielkie rozmiary oraz możliwość użytkowania bez potrzeby podłączania do kontaktu, co jest rzadkością w przypadku wiertarek. Zakup tego urządzenia może okazać się trafiony zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy nie tylko w domu (w którym mamy swobodny dostęp do wielu gniazdek), ale także na zewnątrz – w takiej sytuacji urządzenie to może okazać się nieocenione. Należy pamiętać jednak, że na rynku istnieje mnóstwo rodzajów narzędzi elektrycznych, tak jak np. w sklepie MAGMA, dlatego najlepiej podjąć decyzję po przejrzeniu całej bogatej oferty.

Wkrętła

Często się zdarza, że mając już w swoim domowym zaopatrzeniu wiertarkę i inne elektronarzędzia, zapominamy o wiertłach lub nie wiemy do końca, w jaki sposób powinniśmy je dobrać. Istnieją różne ich rodzaje: jedne możemy wykorzystać do drewna, inne do betonu, a jeszcze inne – do metalu.

Sprawdź tarczę diamentową w sklepie Magma