Stosowane do cylindrycznych odwiertów pospolite sedniki posiadają zamknięte ostrze obwodowe dające stabilne prowadzenie w materiale. Budowa ich ostrzy obwodowych umożliwia stabilny posuw w materiale, jednak nadmierne przegrzewanie się spowodowane tarciem po obwodzie, daje niezadowalający efekt pracy i skraca ich żywotność. Alternatywna praca środkowcami jest ograniczona ze względu na możliwość stosowania ich tylko w maszynach stacjonarnych.

FAMAG® HM BORMAX³ 1663_1

FAMAG® stworzył narzędzie łączące zalety sedników i możliwości środkowców integrując ich najlepsze cechy w sedniku o nazwie HM-BORMAX³ (symbol 1663).

HM-BORMAX³ to pierwszy na rynku sednik wyśmienicie nadający się do odręcznego wykonywania odwiertów we wszystkich gatunkach drewna, materiałach drewnopochodnych oraz wielu rodzajach tworzyw sztucznych, takich jak np. corian®.

Charakterystycznie zazębione ostrza obwodowe z nacinakiem z węglika spiekanego stabilnie prowadzą narzędzie w osi wierconego otworu. Falisty profil ostrza obwodowego ogranicza powierzchnię tarcia między narzędziem a materiałem, zapobiegając nadmiernemu przegrzewaniu się, co jednocześnie wydłuża jego żywotność.

Zastosowanie sednika HM-BORMAX³ umożliwia wykonywanie odwiertów za pomocą wkrętarek akumulatorowych przy zachowaniu znakomitych parametrów pracy. Trzy płaszczyzny na chwycie narzędzia idealnie wspomagają mocowanie go w uchwycie wiertarskim.

Dzięki monolitycznej budowie oraz zastosowaniu węglikowego żądła, dwóch głównych ostrzy skrawających (wybieraków) i dwóch ostrzy obwodowych (nacinaków), HM-BORMAX³ stawi czoła nawet najtwardszym przeciwnikom.

FAMAG® HM BORMAX³ 1663_5

HM BORMAX³ znakomicie sprawdza się w pracy z tradycyjnymi twardymi gatunkami drewna, jak również z egzotycznymi gatunkami, takimi jak bongossi/azobe. Laminowane płyty drewnopochodne i tworzywa sztuczne o wysokiej twardości powłoki wierzchniej, również nie stanowią większego wyzwania dla tego wszechstronnego narzędzia. Dzięki specyficznej i opatentowanej na całym świecie geometrii BORMAX® macie Państwo pewność, że pracując sednikiem HM-BORMAX³, pracujecie narzędziem najwyższej klasy jakości.

logo z www

red. w.ab