W przypadku wielu inwestycji mieszkaniowych klienci mogą dokonać wyboru pomiędzy zakupieniem ich w stanie deweloperskim oraz w stanie „pod klucz”. Ta druga oferta cieszy się mniejszym zainteresowaniem, niemniej jednak warto się z nią zapoznać, ponieważ ma kilka niezaprzeczalnych zalet.

Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga wykończenia przed przeprowadzką. Trzeba między innymi pomalować lub wykończyć w inny sposób ściany, wykonać podłogi, zamontować drzwi wewnętrzne, wykończyć łazienkę. Wobec tego prace te mogą zająć nawet kilka miesięcy. Z kolei wtedy, gdy wybierzemy mieszkanie wykończone „pod klucz”, nie musimy już zajmować się tymi czynnościami we własnym zakresie czy zlecać ich zewnętrznej ekipie, ponieważ są one wykonane zgodnie z życzeniem przez ekipę dewelopera.

Najważniejsze zalety zakupienia mieszkania „pod klucz”:

  • możliwość wprowadzenia się do wykończonego lokalu
  • krótszy czas oczekiwania na odbiór gotowego mieszkania
  • możliwość skredytowania prac wykończeniowych
  • atrakcyjne ceny wynikające także z niższej stawki podatkowej
  • gwarancja na prace wykończeniowe
  • możliwość skorzystania z usług projektantów wnętrz w cenie

Oczywiście, są to tylko wybrane zalety związane z zakupieniem mieszkania wykończonego „pod klucz”. Z jakimi kosztami trzeba będzie się wtedy liczyć? Deweloperzy najczęściej udostępniają kilka pakietów wykończeniowych, których ceny zaczynają się od 400-500 złotych za metr kwadratowy mieszkania. Cena włącza już zarówno materiały, jak i robociznę, dlatego nie jest ona wcale tak wysoka, jak mogłoby się wydawać. W przypadku bogatszych pakietów do wyboru mamy więcej materiałów do wyboru i są one lepszej jakości. Ceny takich pakietów to zwykle od 800 do 1100 złotych za metr kwadratowy.

Jeżeli wobec tego zainteresowały cię gotowe mieszkania we Wrocławiu czy też w innych miastach wykończone „pod klucz”, z atrakcyjnymi propozycjami od deweloperów możesz zapoznać się już teraz całkowicie przez internet. W sieci można też zapoznać się z katalogami pakietów wykończeniowych.