Belgard_Evo2E_Esterno_Cucina_AD03_AD02_Libet_Ceramic

Ogrodowe tarasy, ścieżki, podjazd do garażu, schody czy też przestrzeń wokół i w  basenie to miejsca, które wymagają szczególnej troski podczas prac aranżacyjnych na terenie posesji. Różne przeznaczenie tych obszarów zwykle wiązało się z wyborem innych materiałów nawierzchniowych, a te nie zawsze współgrały ze sobą na tyle dobrze, by tworzyć maksymalnie spójną kompozycję. Teraz, dzięki wszechstronnym płytom z gresu porcelanowego EVO_2/E™ z kolekcji Libet Ceramic, osiągnięcie idealnej harmonii jest nie tylko możliwe, ale przede wszystkim niezwykle proste.

Harmonijna przestrzeń wokół domu

Elegancki wygląd i doskonałe parametry techniczne to dwa kryteria, które powinien spełniać wysokiej klasy materiał nawierzchniowy. Mianem płyt idealnych poszczycić się może jednak dopiero takie rozwiązanie, które wykorzystać można w każdej, nawet najbardziej wymagającej przestrzeni. Nieocenioną wartość ma tutaj bogactwo rozmiarów, struktur i kształtów, pozwalające na stworzenie z nich oryginalnej, a zarazem dopasowanej kompozycji na terenie posesji. Nowa linia szlachetnych płyt EVO_2/E™ z oferty Libet Ceramic wykonanych z włoskiego gresu porcelanowego, obejmuje tak szeroką gamę produktów, że śmiało można wykorzystać ją na wielu płaszczyznach jednocześnie. Podstawę oferty stanowią eleganckie i niezwykle wytrzymałe płyty o grubości 20 mm, jednak znaleźć w niej można również specjalne elementy, dedykowane konkretnym przestrzeniom (basenom, ogrodom, schodom czy wnętrzom), a także dodatkowe materiały wykończeniowe. Jeżeli chodzi o stylistykę to jest ona równie bogata i atrakcyjna, jak cała kolekcja. Asortyment obejmuje ponad 40 zróżnicowanych interpretacji kamienia, drewna i betonu, zachwycających kolorystyką, jakością wykonania i starannością w odwzorowaniu naturalnie występujących struktur. Co więcej, decydując się na gres porcelanowy, można w ramach jednej przestrzeni łączyć ze sobą płyty nie tylko z różnej palety barw, ale także o odmiennych kształtach i rozmiarach. Do wyboru są produkty kwadratowe o wymiarach 60×60 lub 90×90 cm oraz rozwiązania prostokątne, o bokach długości 45×90 cm, 60×120 cm, 30×120 cm i 20×120 cm. Dwie ostatnie propozycje formą przypominają klasyczne panele podłogowe, dlatego znakomicie będą prezentowały się na patio lub tarasie delikatnie „wchodzącym” do wnętrza domu. Dzięki temu, że gresy z kolekcji EVO_2/E™ są odporne na wodę, deszcz, a nawet chlor, możemy z powodzeniem ułożyć z nich zarówno otoczenie jak i wnętrze basenu. Wykorzystując inspirowane drewnem płyty możemy stworzyć niemożliwe dotąd połączenie wody z drewnianą powierzchnią, która w naturalniej formie uległaby uszkodzeniom. „Ceramiczne deski” są bardzo wytrzymałe, a do tego w pełni bezpieczne dzięki antypoślizgowej powierzchni. Warto dodać, że w przypadku gresu porcelanowego z linii Libet Ceramic komplementarność kolekcji idzie w parze nie tylko z wszechstronnością zastosowań, ale również z szeroką swobodą montażu. Płyty układać można na każdej nawierzchni i niemal każdą metodą, dlatego też sposób ich wykorzystania jest w zasadzie nieograniczony. Istotne jest również, że wszystkie elementy kolekcji można montować z minimalną fugą, co dodatkowo wpływa na spójność i dopasowanie całej kompozycji aranżacyjnej.

Jakość w służbie estetyki

Kolekcja EVO_2/E™ z oferty firmy Libet, poza bogactwem rozmiarów, struktur i odcieni, cechuje się wyjątkowymi właściwościami, dlatego też jej elementy z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zdaniem projektantów, najciekawszy efekt wizualny uda się osiągnąć wówczas, gdy płyty z gresu porcelanowego zostaną jednocześnie wykorzystane w różnych punktach posesji. Taki zabieg aranżacyjny pozwoli nie tylko na osiągnięcie stylistycznej harmonii, ale umożliwi również zgrabne połączenie strefy rekreacyjnej i praktycznej, np. poprzez wykorzystanie płyt na schodach czy ciągach komunikacyjnych. W przypadku projektowania strefy funkcjonalnej ogromne znaczenie – poza walorami estetycznymi – ma fakt, że produkty z kolekcji EVO_2/E™ wyróżniają się niezwykłą trwałością, doskonałą wytrzymałością i są w stanie wytrzymać ciężar ponad 1000 kilogramów na płytę. Co więcej, są one niezwykle odporne na zarysowanie oraz nie poddają się destrukcyjnemu działaniu zmiennych temperatur czy środków chemicznych. Wszystkie te właściwości sprawiają, że płyty z gresu porcelanowego można stosować właściwie wszędzie, nawet w miejscach tak narażonych na silne obciążenia i zabrudzenia, jak: chodniki, drogi dojazdowe, podjazd garażowy czy miejsca parkingowe. Jeżeli chodzi o przydomową strefę relaksu i odpoczynku, to nowe płyty z oferty firmy Libet doskonale sprawdzą się jako okładzina ścian czy nawierzchnia patio, a także będą znakomicie prezentować się na balkonach, schodach i słonecznych tarasach. Po elementy z kolekcji Libet Ceramic warto sięgnąć również podczas wytyczania ogrodowych ścieżek i wydzielania miejsca spotkań towarzyskich, np. romantycznej altany czy obszaru wokół grilla. Jeżeli chodzi o część rekreacyjną to nie można zapominać o jeszcze jednym, bardzo ważnym punkcie – przestrzeni wokół basenu. Włoski gres porcelanowy nie wymaga pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych, można łatwo utrzymać w czystości, a także cechuje się wysokim poziomem antypoślizgowości, dlatego też doskonale sprawdzi się nawet w tak wymagającym miejscu.

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium  i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie