sundeck_libet_ceramic_2

 

 

 

 

 

 

 

Połączenie ponadczasowego uroku drewna z walorami użytkowymi gresu porcelanowego to znakomity sposób na stworzenie atrakcyjnej wizualnie, funkcjonalnej i trwałej aranżacji. Jaki klimat można wprowadzić do otoczenia, wykorzystując płyty o charakterystycznym, naturalnym designie?

 

Drewno ma wiele zalet – stwarza przytulną atmosferę, doskonale komponuje się z roślinnością i innymi elementami wykończenia, a dzięki mnogości gatunków i kolorów pasuje do różnorodnych aranżacji. Ten naturalny materiał ma jednak pewne ograniczenia – jest bardzo podatny na uszkodzenia, a niezabezpieczony  w miejscach narażonych na wilgoć lub intensywną eksploatację, bardzo szybko traci swój estetyczny wygląd. Jest także łatwopalny i wymaga regularnych zabiegów konserwujących. Chcąc wykorzystać piękno drewna przy tworzeniu nawierzchni, takich jak taras czy ogrodowe ścieżki, zamiast po deski, sięgnąć można po płyty z kolekcji Libet Ceramic. Doskonale odtwarzają wygląd naturalnego pierwowzoru, a jednocześnie są niezwykle trwałe i łatwe do utrzymania w nienagannym stanie.

Klasycznie i nowocześnie

Inspirowane urokiem drewna, płyty EVO_2/E™ z linii Libet Ceramic zostały wykonane ze szczególną dbałością o każdy detal – idealnie odwzorowują rysunek słojów, fakturę oraz kolorystykę zarówno rodzimych, jak i egzotycznych gatunków drzew. Produkty dostępne są w postaci trzech unikatowych propozycji. Sundeck to tradycyjne barwy i wzory, pasujące do eleganckich, stylowych przestrzeni. Signature umożliwia tworzenie efektownych kompozycji, które nawiązują do designu parkietowej klepki i doskonale sprawdzają się w klasycznych aranżacjach. Natomiast płyty Nau, prezentując się w formie rustykalnych powierzchni z subtelnymi przetarciami, stanowią znakomite połączenie naturalności z nowoczesnym designem. Wierne oddanie wyglądu drewna to wynik nie tylko starannego doboru wzorów i melanży kolorystycznych, ale także charakterystycznego formatu. Obok standardowych, kwadratowych płyt o wymiarach 60 x 60 cm, dostępne są również elementy przypominające deski (30 x 120 cm oraz 20 x 120 cm).

Na mróz, deszcz i śnieg

To, co odróżnia płyty Libet Ceramic od naturalnego pierwowzoru, to parametry techniczne. Produkty te są przystosowane do zmienności temperatury otoczenia i zachowują swoje właściwości w przedziale od -50°C do +60°C. Dzięki praktycznie zerowej nasiąkliwości są wodoodporne i trudno je zaplamić. Nie niszczą ich też takie substancje, jak kwasy czy sól. Cechują się przy tym dużą wytrzymałością na obciążenia i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. A dzięki wysokiej antypoślizgowości (R11)  zapewniają użytkownikom niezbędne bezpieczeństwo. Mogą być stosowane na rozmaitych podłożach, nawet w tak wymagającym otoczeniu, jak baseny. Nie blakną pod wypływem promieni słonecznych, są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów konserwujących. Bez problemu można je wyczyścić przy pomocy myjki ciśnieniowej.

Dzięki walorom szlachetnego gresu porcelanowego płyty pozwolą cieszyć się niezmienionym wyglądem drewna przez bardzo długi czas. To praktyczne i uniwersalne rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.