Kolekcja garnków Alessi for Franke to limitowana seria stalowych garnków i patelni, w satynowym wykończeniu, zaprojektowanych przez Jaspera Morrisona. Jego  projekty są proste i skromne, a co najważniejsze przewidziane na długie lata użytkowania. Dlatego firma Franke wybrała Alessi jako partnera działań promocyjnych. Efektem tej współpracy jest promocja, w której klienci, którzy zdecydują się na wyposażenie kuchni w urządzenia marki Franke otrzymają w prezencie zestaw garnków z limitowanej kolekcji Alessi for Franke o wartości 2500zł.

Projektant garnków stawia na powrót do korzeni, czyli do relacji człowieka z przedmiotem, dlatego garnki Alessi for Franke są bardzo przydatne i świetnie zaprojektowane:

  • Dno naczyń ma rdzeń aluminiowy, dzięki któremu ciepło jest rozprowadzane równomiernie, co pozwala na oszczędność energii.
  • Garnki posiadają specjalne wkładki do gotowania na parze, dzięki czemu  wygodniej odcedzimy  makaron czy ziemniaki.
  • Ponadto posiadają po dwa poręczne uchwyty, a rondel i patelnia mają długą, ergonomiczną rączkę. Odpowiednio wyprofilowane krawędzie wszystkich naczyń ułatwiają przelewanie.
  • Zestaw garnków Alessi for Franke dostosowany jest do wszystkich typów kuchenek, płyt indukcyjnych oraz piekarników i może być myty w zmywarkach.

Produkty marki Alessi pochodzące prosto z „Fabryki Włoskiego Designu” są  najbardziej znaną włoską marką, która wyróżnia się niezwykłą formą. Łączą wysokie wymagania produkcyjnych z nowymi materiałami i niepowtarzalną estetyką wyglądu. Zupełnie jak produkty FRANKE.

 

 

Franke jest światowym liderem w produkcji systemów kuchennych, sanitarnych oraz urządzeń dla gastronomii. Marka należy do Grupy Artemis i  od ponad 100 lat jest synonimem jakości i innowacji. Produkowane przez Franke zlewozmywaki, baterie, okapy płyty grzewcze, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe, chłodziarki i sortowniki odpadów wyróżnia szwajcarska jakość i precyzja. Franke zatrudnia 9 tys. pracowników na całym świecie, działa w 40 krajach. W Polsce marka obecna od 1993 r.