Dbamy o swoje ogrody przez cały rok. Wiosną i latem sadzimy kwiaty, jesienią grabimy liście oraz przygotowujemy rośliny na nadejście zimy, bo wiemy, że piękna posesja jest wizytówką
i odzwierciedleniem zadbanego domu. Jednocześnie nie możemy zapominać, że nieodłącznym elementem przydomowej przestrzeni jest także schludny taras, podjazd czy ścieżki, o które także trzeba dbać, szczególnie przed zbliżającymi się mrozami. Aby dobrze przygotować te części ogrodu na zimowy okres, należy użyć odpowiednich preparatów, takich impregnat Polbruk Efekt.

Innowacyjne rozwiązanie na piękną nawierzchnię

impregnat_polbruk_efekt Przydomowe nawierzchnie, takie jak podjazd dla samochodów lub  chodnik prowadzący do drzwi wejściowych bardzo często wykonane  są  z kostki brukowej, z kolei do wykończenia tarasu wykorzystuje się  betonowe płyty tarasowe, czyli wytrzymałe i z reguły proste do  utrzymania  w czystości materiały. Zazwyczaj o wszystkie te  elementy  dbamy, kiedy na dworze jest ciepło i dość często  korzystamy z tych  miejsc. Chcemy, aby były one czyste i odporne na  wszelkiego rodzaju  zabrudzenia, dlatego wzmacniamy ich ochronę  specjalnymi  preparatami. Wraz z nadejściem chłodnego sezonu nasza  uwaga zostaje  jednak lekko uśpiona i zapominamy o właściwej  pielęgnacji tych  ważnych części naszego podwórka. To właśnie wtedy  działanie  czynników atmosferycznych zostawić może niekorzystne  ślady w  strukturze materiału, które niekoniecznie znikną wraz z  topniejącym  śniegiem. Jak więc skutecznie zabezpieczyć betonowe  nawierzchnie w  ogrodzie ?

Do zabezpieczenia tego typu powierzchni najlepiej zastosować specjalistyczne preparaty, które przez całą zimę będą chroniły naszą przydomową przestrzeń. W tym celu firma Polbruk opracowała innowacyjny, szybkoschnący środek Polbruk Efekt. Jest on płynnym, nie zawierającym rozpuszczalnika, impregnatem przeznaczonym do kostki brukowej, płyt tarasowych, ogrodzeń i ogrodowych elementów dekoracyjnych. Powierzchnie pokryte POLBRUK EFEKT stają się odporne na działanie czynników atmosferycznych, na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, nie chłoną oleju oraz wody. Jest to istotne nie tylko ze względów estetycznych, ale również bezpieczeństwa – zwłaszcza zimą, zabezpieczone elementy nie nasiąkają wodą, minimalizując w ten sposób ryzyko pęknięcia poszczególnych elementów. Dodatkowo, struktura powierzchni betonu pozostaje nienaruszona, dlatego też nie musimy obwiać się, że impregnat spowoduje zmiany jej zabarwienia lub  ją nabłyszczy. Środek wnika głęboko w impregnowaną powierzchnię i jest odporny na alkalia, a jednocześnie umożliwia oddychanie betonu. Schnie zaledwie 20 minut – wyjaśnia Wojciech Średniawa, projektant firmy Polbruk. Co istotne już po 24 godzinach od zastosowania impregnatu Polbruk Efekt można bez obaw korzystać z zaimpregnowanych powierzchni.

Warto przed nadejściem zimy zadbać o wszystkie elementy przydomowych przestrzeni, również o te betonowe, aby przez długi czas cieszyły nas one swoim zadbanym wyglądem i były ozdobą naszych domów. Z pewnością pomoże nam w tym impregnat Polbruk Efekt, który skutecznie uchroni przed przeciwnościami zimowej aury.

 

Polbruk S.A. – część irlandzkiej grupy CRH plc – specjalizuje się w wytwarzaniu najwyższej jakości kostki brukowej, betonowych wyrobów drogowych i innych elementów małej architektury. Od ponad 20 lat dostarczamy Państwu materiały do aranżacji pięknych i trwałych nawierzchni, a wsparcie ze strony CRH – jednego z największych dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie – pozwala nam wciąż się rozwijać i dążyć do tego, by kreowane przez nas przestrzenie nabierały niezwykłego charakteru. Polbruk S.A. jest największym producentem kostki i wyrobów drogowych w Polsce. Nasze produkty są powszechnie rozpoznawalne i dostępne na terenie całego kraju. Pozycja lidera zobowiązuje nas do ciągłej rozbudowy sieci dystrybucji, utrzymywania wysokiej jakości i nieustannego poszukiwania nowych rozwiązań. Bogactwo oferowanych kolekcji – ich zróżnicowane wzornictwo – odpowiada aktualnym trendom stylistycznym i daje nieograniczone możliwości realizacyjne.

 

Polbruk S.A.

Ul. Nowy Świat 16 c

80-299 Gdańsk

www.polbruk.pl

www.facebook.com/Polbruk