Każda z nas choć raz stała przed wyborem kupna zastawy stołowej – czy to z powodu zniszczenia się poprzedniej, chęci zmiany starej czy też pierwszego zakupu do nowego domu. Jest to wydatek, który zazwyczaj obciąża miesięczny budżet, więc zastanawiamy się  dokładnie, co sprawdzi się w naszej kuchni najlepiej.

Nad materiałem, z którego wykonana będzie zastawa, nie trzeba się zastanawiać – wybór padnie na porcelanę. Prezentuje się ona bardzo elegancko, jest trwała i można ją dostać w tak różnych kształtach i kolorach, że nawet najbardziej wymagające z nas znajdą dla siebie coś, z czego będą zadowolone.

Reczą, którą przy wyborze koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jest przede wszystkim ilość elementów w zestawie. Warto zainwestować w taki, który pozwoli przyjąć na imprezę dużą liczbę gości. Dzięki temu nie trzeba będzie się martwić, na czym podać świąteczny obiad dla rodziny i znajomych, dlatego też po 12 talerzy głębokich, dużych i małych płytkich jest dobrym wyborem (tutaj znajdziesz przykłady 12-osobowych zestawów porcelany). Od tego, co jeszcze powinno znaleźć się w zestawie, zależy przede wszystkim Twój gust, a wybór masz szeroki. Przede wszystkim przydatna będzie waza na zupę z chochelką – dzięki niej danie będzie ładnie podane, a Ty nie będziesz musiała chodzić z garnkiem, aby podać gościom posiłek. Podobnie jest z sosjerką – dzięki niej goście będą mogli sami polać sobie danie aromatycznym sosem. Dodatkowo, jeśli inwestujesz w zastawę stołową, w Twoim komplecie nie może zabraknąć półmisków i dużych talerzy, na których można położyć wędliny i warzywa.

Ważną kwestią jest również dobór dobrej jakości porcelany, która będzie służyła latami. Jeśli zdecydujesz się na dobrą markę będziesz miała również pewność, że nie będzie trudności z dokupieniem pasujących do całości elementów po czasie. Wiadomo – talerze się tłuką, niezależnie od tego, jak bardzo jesteś ostrożna. Dosztukowywane elementy, które kompletnie nie pasują do oryginalnej zastawy wyglądają nieelegancko.

Warto pamiętać, że zakup zastawy stołowej to inwestycja na lata – wybierz więc dobrej jakości porcelanę, która z czasem nie będzie traciła swojego pięknego wyglądu.