Jeśli planujesz remont, zwłaszcza kapitalny, powinieneś pamiętać o tym, aby go dobrze zaplanować. Bez konkretnego harmonogramu nie ma, co go w ogóle zaczynać.

Nawet, jeśli dokładne planowanie nie należy do Twoich cech i wystrzegasz się tego, tym razem powinieneś ustąpić. Tylko dokładne wytyczenie prac ustrzeże cię przed pomyłkami. Wiadomo, że wszystkiego nie da się przewidzieć, ale dzięki planowaniu jesteś w stanie uniknąć wielu kłopotów.

Raz a dobrze

Remont to niewątpliwe przedsięwzięcie czasochłonne i stresogenne. Zwłaszcza, kiedy mówimy o remoncie kapitalnym. Pierwsze, co powinien zrobić, to ocenić sytuację. Ustal czy konieczna jest wymiana pewnych elementów domu czy też wystarczy tylko ich odrestaurowanie. Czasami nie da się uniknąć wymiany pewnych elementów. Okazać się może, że konieczny jest demontaż istniejące instalacji elektrycznej i ułożenie nowej. To samo może być z wodą czy też ogrzewaniem.

Ustal kolejność prac

Kiedy już wiesz, czego oczekujesz, rozważ kolejność prac. Wszystko zależy również od pory roku. Naprawę dachu czy docieplenie budynku wykonasz zapewne na wiosnę. Z kolei remont wewnątrz domu możesz przeprowadzić nawet zimą. Generalnie reguła jest taka, że najpierw powinieneś wykonać prace najpoważniejsze, potem dopiero te mniej ważne. W harmonogramie umieść informację o dacie planowania i zakończenia prac. Dzięki temu stanie się on bardziej przejrzysty i czytelny.

Pomoc przy wyburzaniu ścian

Jeśli sprawa remontu jest naprawdę poważna i pod uwagę bierzesz również fakt wyburzania ścian, zapewne przy Ci się pomoc. Zmiana konstrukcji budynku wiąże się z niemałym bałaganem. Przede wszystkim, dlatego, że jest mnóstwo odpadów do wywiezienia. Zapewne zdajesz sobie sprawę, że nie możesz wyrzucić gruzu do tradycyjnego śmietnika. Trzeba koniecznie zawieźć je w odpowiednie miejsce i oddać do utylizacji. Kiedy wyburzasz ściany czy zrzucasz kafelki ze ścian i podłóg, bądź też porządkujesz piwnice czy strych – odpadów będzie naprawdę sporo. Avio–Star zajmie się wszystkimi odpadami. Firma oferuje wyburzanie ścian, załadunek i rozładunek, wynajem HDS, a także różnorodnych specjalistach sprzętów. Bez problemu zajmą się wywiezieniem gruzu i poddanie go utylizacji. Firma zapewnia załadunek i rozładunek zarówno ręczny jak i mechaniczny. Swoje usługi oferuje na terenie Warszawy i Łodzi. Avio–Star przyjmuje indywidualne zlecenia. Wywozi: gruz, odpady pobudowlane, drzewo, gałęzie, liście, trawę, karpy ziemi, ścieni, szkła, tworzywa sztuczne, wykładziny, szmaty, nieczystości stałe itp.