Rozpoczęty sezon grzewczy jak co roku wiąże się z koniecznością przeznaczenia znacznej części domowego budżetu na pokrycie kosztów ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Aby jednak nie popaść w wysokie rachunki warto wprowadzić szereg energooszczędnych rozwiązań, które obniżą koszty ogrzewania. Co robić? Oto nasz krótki poradnik.

Regularnie wietrz mieszkanie
Pamiętaj jednak o ustawieniu termostatu na najniższy poziom lub całkowitym jego wyłączeniu. Rób to często i krótko – optymalnie zaleca się wietrzyć pomieszczenie 2-3 razy dziennie ( rano, popołudniu i wieczorem) przez okres około 5 minut, ale gdy zauważysz na oknach parę wodną od wewnętrznej części – wywietrz pomieszczenie jak najszybciej. Właściwe wietrzenie wnętrz nie tylko jest sposobem na oszczędność energii, zmniejszenie kosztów ogrzewania, ale również pozwala uniknąć problemów związanych z zawilgoceniem oraz zwiększa komfort mieszkania.

Więcej cennych porad dotyczących możliwości zaoszczędzenia na ogrzewaniu znajdziesz w artykule „10 skutecznych sposobów na obniżenie kosztów ogrzewania” na blogu Centrum Hydraulicznego Meteo System – www.meteo-system.pl.