Za ćwierć miliona można w Legnicy kupić naprawdę ciekawe mieszkanie. Do wyboru są lokale nowe i z drugiej ręki, w centrum i na obrzeżach. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Kto ma do dyspozycji ćwierć miliona złotych, w Legnicy może znaleźć naprawdę ciekawe mieszkanie. W zależności od potrzeb: w centrum miasta i na jego obrzeżach, przestronne do remontu lub nieco mniejsze, za to urządzone. Oto krótki przegląd możliwości.

Pod klucz, w centrum miasta

W ostatnim czasie w Legnicy pojawiło się kilka ciekawych inwestycji zlokalizowanych w centrum miasta. To budynki takie, jak City Point czy MPoint. Są nowoczesne, położone w pobliżu najważniejszych instytucji, w tym szkół. Co jednak najważniejsze, oferowane w nich mieszkania są dostępne dla większości kupujących.

W cenie około 4 tys. zł za m2 kupić można lokal urządzony w standardzie pod klucz. Co oznacza, że po otrzymaniu kluczy można po prostu przewieźć swoje rzeczy i zwyczajnie wprowadzić się do nich. Za około 250 tys. zł kupić można w centrum miasta wykończone mieszkanie o powierzchni około 60 m2.

Ogromne, w kamienicy, do remontu

Ci, którzy mają w sobie żyłkę awanturniczą mogą podjąć wyzwanie i zdecydować się na lokal w kamienicy. Tu powierzchnie są znacznie większe. Ćwierć miliona wystarczy na mieszkanie o powierzchni ponad stu metrów kwadratowych. Kto dobrze poszuka, znajdzie lokal, który ma nawet 150 m2.

Jest tylko jeden haczyk. Takie mieszkanie trzeba wyremontować. Z reguły są to remonty kapitalne, wymagające wymiany nie tylko kafelków czy armatury łazienkowej, ale wręcz wszystkich instalacji, od ogrzewani przez elektrykę a na wodociągach skończywszy. Nie wiadomo też, co kryje się w ścianach takich leciwych kamienic. Być może za kilka lat pojawi się grzyb, z którym nie będzie się dało niczego zrobić?

Nowoczesne, urządzone, kilkuletnie

Być może dlatego wiele osób decyduje się na mieszkania urządzone, ale z rynku wtórnego. Kilkuletnie lokale, budowane już w XXI wieku, są z reguły w dobrym stanie technicznym. Przed przeprowadzka wystarczy więc ich lekkie odświeżenie.

Za 250 tys. zł można mieć jednak większą powierzchnię, niż w przypadku mieszkań z rynku pierwotnego. Wśród ofert znaleźć można lokale o powierzchni około 70-90 m2. Sporo, jak na polski rynek nieruchomości.

A nawet dworek

Alternatywą dla mieszkań w mieście są domki na obrzeżu. Za 250 tys. zł kupić można w Legnicy budynek w stanie deweloperskim, a więc wymagający sporych nakładów finansowych, za to nowy. Można też zdecydować się na dom z rynku wtórnego – taki, do którego teoretycznie można się wprowadzić. Przykładem może być domek z lat dwudziestych o powierzchni 150 m2.

Jak widać w Legnicy wybór jest spory. Rynek mieszkaniowy jest tu znacznie bardziej przyjazny dla kupujących niż w wielkich miastach. 250 tys. zł powinno w zupełności wystarczyć na kupno mieszkania dla rodziny. Niezależnie od tego, czy będzie to lokal w centrum czy na obrzeżach, nowy czy z drugiej ręki.

Źródło: tekst powstał we współpracy ze specjalistami z Modernbud

apartment-707239_640