Przyjęcia jesienią często, zamiast cieszyć, niepotrzebnie frustrują, przywołując nostalgiczne wspomnienia o letnich grillach i piknikach, na które musimy poczekać  kolejny rok. Udowodnimy Wam jednak, że wystarczy kilka drobnych elementów i jesiennych akcentów, by Wasi goście szybko z niechętnie myśleli o upalnych wieczorach z komarami i przypalonych kiełbaskach z ogniska! Jesień zawitała na stole.

Ożyw swój stół kolorem

Chyba żadna pora roku nie ubogaca naszego życia tak bardzo, jak złotobrązowa jesień. Dlaczego nie przenieść tego, co mamy za oknem na nasz stół? Modna w tym sezonie czerwień, ciemny fiolet i wszelkie odcienie żółci doskonale wprawią nas w odpowiedni klimat. Warto postawić na mocne akcenty – ciemny obrus, kontrastujące serwetki. Jeżeli zależy Ci na czymś bardziej stonowanym, obrus bądź bieżnik z delikatnym wzorem w jesiennym kolorze również nada odpowiedni klimat, a wciąż pozostanie elegancki. Jeśli natomiast przyjęcie jest mniej wytworne, czasem wystarczy otworzyć szafę i poszukać inspiracji w bardziej nietypowym miejscu! Co powiesz na ciepły obrus w kratę z grubego koca, którym możesz się przykryć po męczącym sprzątaniu? My jesteśmy za.

Jesienne nakrycie stołu

Trudno kupować zastawę specjalnie na jesienne przyjęcie. Jeżeli jednak posiadasz w wyposażeniu swojej jadalni sztućce czy talerze w rustykalnym stylu – to jest czas, by wkroczyły na Twój stół! Być może gdzieś, w górnej szafce, do której nigdy nie zaglądasz, kurzą się stare widelce z drewnianymi rączkami? Nie tylko nadadzą swojskiego, retro klimatu Twojemu przyjęciu, ale przypomną też o naturalnych jesiennych kolorach. Jeżeli zależy Ci na odrobinę bardziej eleganckim rozwiązaniu, warto postawić na zastawę z drobnymi, pozłacanymi elementami bądź delikatnymi kwiatowymi wzorami w złotych kolorach. Dobrze sprawdzą się do tego sztućce w modnym teraz kolorze rose gold. Masz w swoim domu tylko zwyczajne, białe talerze? Nie szkodzi – umieść na talerzach gości drobną, jesienną ozdobę (gałązkę świerku, pozłacaną szyszkę) – to dodatkowy element dekoracyjny, który przypomni gościom jak piękną mamy porę roku.

 Zaszalej z ozdobami!

Tutaj jedynym ograniczeniem jest Twoja kreatywność. Co na pewno sprawdzi się na stole, gdy chcesz nadać mu jesiennego klimatu? Małe ozdobne dynie, jabłka, kasztany, bukiety z kolorowych liści, czy jarzębina – natura wyposażyła nas w tyle dobroci o tej porze, że grzechem byłoby z nich nie skorzystać. Dla tych bardziej wymagających, sklepy z akcesoriami wnętrzarskimi i ozdobami oferują w tym sezonie niezliczoną ilość dodatków w modnych
odcieniach. Pozłacane sówki, ozdobne świeczniki, czy nawet naczynia w kształcie dyń – w tym sezonie im bliżej natury, tym lepiej!

Po lecie też jest życie, czyli jesienny kwietnik

O tej porze roku większość kwiatów ogrodowych co prawda przekwitła, ale jest kilka gatunków, które pozwalają nam cieszyć się nimi także teraz. Przepiękny, jesienny bukiet kwiatów na stole, a goście wybaczą Ci każdą nieudaną potrawę. Bezpiecznym posunięciem będą na przykład róże w ciemnych kolorach – czerwieni, brązie lub żółci. Jesień hojnie obdarzyła nas również we wrzosy, chryzantemy, dalie, astry czy aksamitki. Warto z nich korzystać przy tworzeniu jesiennego bukietu.

Jesień daje nam setki możliwości na klimatyczne ozdobienie stołu na przyjęcie. Możliwości, do których nie mamy dostępu w lecie czy zimie. Spieszmy się więc kochać jesień i zapraszajmy gości do naszego stołu!