W tym roku Skanska obchodzi 100-lecie budowy domów i mieszkań na świecie. Z tej okazji firma wprowadza specjalną ofertę cenową w Parku Ostrobramska, nowoczesnym osiedlu budowanym w skandynawskim stylu na warszawskiej Pradze-Południe. Można zaoszczędzić nawet 100 tysięcy złotych. Podwyższone limity w programie MdM dodatkowo umożliwią uzyskanie państwowego dofinansowania na wybrane mieszkania.

Dzięki jubileuszowej promocji Skanska i dopłatom MdM mieszkania w Parku Ostrobramska będzie można kupić w znacznie niższej cenie. „W tym roku obchodzimy 100-lecie budowy domów i mieszkań na świecie. Skanska zrealizowała już tysiące mieszkań w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia, Czechy, Słowacja i Polska. Rocznie oddajemy w ręce międzynarodowych klientów ponad 3000 mieszkań, zgodnie ze szwedzkimi standardami stawiając na funkcjonalność, ponadczasowość i wygodę. Postanowiliśmy w ramach świętowania urodzin w Polsce zaproponować  specjalną ofertę na wybrane lokale w ramach naszej aktualnej inwestycji mieszkaniowej. Do końca roku będzie można je kupić nawet do 15% taniej”, mówi Jakub Zagórski, dyrektor marketingu i komunikacji w Skanska Residential Development Poland.

To także dobra  wiadomość dla tych, którzy chcieliby skorzystać z dotacji w ramach programu Mieszkania dla Młodych. Jubileuszowe ceny w połączeniu z wyższymi limitami dla Warszawy zwiększą prawdopodobieństwo zakwalifikowania się wybranych lokali do dopłaty. „To oznacza, że własne M2 czy M3 w wysokim standardzie na nowoczesnym osiedlu blisko centrum stolicy jest w zasięgu ręki i portfela młodych, aktywnych zawodowo osób”, podkreśla Jakub Zagórski. Od 1 października progi dla mieszkań w Warszawie zostały zwiększone o prawie 7,5% do poziomu 6583,14 zł.

Park Ostrobramska jest położony w samym sercu prawobrzeżnej Warszawy przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Jest to jedno z niewielu nowoczesnych osiedli w stolicy, które zostało zaprojektowane z myślą o otwarciu się na otoczenie i budowanie społecznosci lokalnej. Park Ostrobramska nie jest osiedlem grodzonym, dzięki czemu dobrze wpisuje się w tkankę miejską, umożliwiając łatwy dostęp do udogodnień oferowanych przez tętniącą życiem okolicę. Jednocześnie został zaplanowany w taki sposób, by zapewnić komfort, spokój i wyciszenie mieszkańcom m.in. przez przemyślane kompozycje zieleni, dobrze izolujące od hałasu okna czy grubsze ściany mieszkań. Atutem osiedla jest lokalizacja zapewniająca dobrą komunikację z centrum miasta (10 linii autobusowocyh w pobliżu), niewielka odległosć do najbliższego centrum rozrywkowo-handlowego, a także bezpośrednie sąsiedztwo przedszkoli i szkół. W pierwszym etapie inwestycji zostało zrealizowanych 298 mieszkań, w drugim powstaje ich 198. Kolejny etap jest w trakcie planowania.

Promocja jubileuszowa dotyczy gotowych mieszkań w 1 etapie inwestycji i potrwa do końca roku.